Lai atbalstītu trūkumā nonākušās Latvijas ģimenes, 14.oktobrī pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" un "Rimi" aicināja uz tradicionālo pārtikas paku piepildīšanas akciju. Pavisam piepildītas 5057 pārtikas pakas – 2152 pakas Rīgā, 2873 pakas reģionos un 32 pakas "Rimi" e-veikalā.

Īpašu aktivitāti izrādījuši liepājnieki, piepildot 500 paku – teju piekto daļu no visām reģionos nokomplektētajām pakām. Lielākais ziedojums Liepājā sasniedzis 163 eiro.

Akcijā šoreiz piedalījās 48 "Rimi" veikali Rīgā un Latvijas novados, tostarp Kurzemē – Kuldīgā, Liepājā, Saldū, Talsos un Ventspilī. Kopumā kurzemnieki piepildījuši 961 pārtikas paku, un līdzās liepājniekiem aktīvākie bijuši Ventspils (191 paka) un Kuldīgas (108 pakas) iedzīvotāji.

"Šobrīd "Pārtikas banka" ik mēnesi palīdz vismaz 6500 cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki. Šī akcija ir īpaši aktuāla: ņemot vērā ekonomisko situāciju Latvijā un pasaulē, rudens sezonā prognozējam līdz pat 25% pieprasījuma kāpumu pēc pārtikas pakām. Gaidāmā ziema un lielais dzīves sadārdzinājums liek pārskatīt savus paradumus ikvienam. Diemžēl daļai Latvijas iedzīvotāju, kas nonākuši finansiālās grūtībās, nav iespējas kaut ko ietaupīt vai uzkrāt, tāpēc viņiem būs ļoti nepieciešama līdzcilvēku palīdzība. Lēšam, ka vairākiem simtiem Latvijas ģimeņu šīs pārtikas pakas ir, iespējams, vienīgā iztika, tāpēc paldies ikvienam, kurš palīdzēja tās piepildīt!" saka Agita Kraukle, pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja.

"Rimi" ik mēnesi ziedo vairāk nekā 20 tonnu pārtikas, nodrošinot palīdzību trūkumcietējiem visā Latvijā, un šajā izaicinošajā laikā aicina stiprināt arī pārtikas bankas kapacitāti.

"Esam gandarīti par mūsu pircēju jau ierasti lielo atsaucību, palīdzot piepildīt pārtikas pakas un atbalstot tos, kam klājas grūtāk. Priecājamies, ka paku komplektēšanai pievienojušies arī pircēji e-veikalā. Paldies, ka nepaliekat vienaldzīgi! Kā ilggadējais Paēdušai Latvijai sadarbības partneris un atbalstītājs esam uzsākuši arī ziedošanas kampaņu Pārtikas bankas darbības stiprināšanai, lai varētu izdalīt vēl vairāk pārtikas paku," saka Juris Šleiers, "Rimi" Latvia sabiedrisko attiecību vadītājs, līdz 21.novembrim aicinot ziedot Pārtikas bankas darbības paplašināšanai pie "Rimi" kasēm, "Rimi" e-veikalā vai paedusailatvijai.lv.