Lai atbalstītu trūkumā nonākušās Latvijas ģimenes, 14. oktobrī Pārtikas banka "Paēdušai Latvijai" un "Rimi" aicināja uz tradicionālo pārtikas paku piepildīšanas akciju. Tās ietvaros piepildīta 6201 pārtikas paka, tā nodrošinot palīdzību vairāk nekā 20 000 cilvēku, portālu informēja organizatori.

Līdzīgi kā iepriekšējā akcijā, kas norisinājās marta sākumā, lielāko daļa jeb vairāk nekā 2700 pakas ar produktiem, kam ir garš derīguma termiņš, piepildījuši rīdzinieki. Tradicionāli lielu aktivitāti izrādījuši arī vidzemnieki, piepildot 1570 pārtikas pakas.

"Pārtikas pakas ir ļoti svarīgs atbalsts tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas nonākuši finansiālās grūtībās, jo īpaši laikā, kad tuvojas ziema un būtiski pieaug kopējais izmaksu slogs. No sirds pateicamies katram, kurš nepaliek vienaldzīgs un iesaistās akcijā!" uzsver Agita Kraukle, Pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja.

Pārtikas bankas lielākais sadarbības partneris un pārtikas ziedotājs "Rimi" šogad ziedojis jau vairāk nekā 400 tonnu produktu, ko ikdienā nevalstiskās organizācijas visā Latvijā nogādājušas tiem, kam tas visvairāk nepieciešams. Pārtikas ziedošana notiek 30 pilsētās, pārtikas produktus piegādājot no 107 Rimi veikaliem, no kuriem 58 veikalos pārtikas ziedojumi pieejami trīs reizes nedēļā vai biežāk.

"Paldies katram mūsu veikala apmeklētājam, kurš piedalījās akcijā! Lai arī ikdienā "Rimi" nodrošina regulārus pārtikas produktu ziedojumus Pārtikas bankai, tostarp produktus ar pēdējās dienas derīguma termiņu, papildus saņemtais atbalsts un līdzcilvēku ziedotā pārtika dod iespēju palīdzēt arvien vairāk trūkumā nonākušajām ģimenēm. Īpaši tas tiek novērtēts gada aukstākajos mēnešos, kad mazaizsargātajām sabiedrības grupām nepieciešams vēl lielāks atbalsts un līdzcilvēku palīdzība," stāsta Inga Bite, "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja.

Pārtikas paku komplektēšanas akcijā piedalījās 57 Rimi veikali Rīgā, Ādažos, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Kuldīgā, Krustkalnos, Ķekavā, Liepājā, Limbažos, Madonā, Mārupē, Ogrē, Olainē, Rēzeknē, Salaspilī, Saldū, Siguldā, Talsos, Tukumā, Valmierā un Ventspilī. Kopumā saziedota 6201 pārtikas paka, no tām 2793 pakas Rīgā, 1570 – Vidzemē, 436 – Zemgalē, 645 – Kurzemē, 757 – Latgalē. Starp Latvijas pilsētām lielāko aktivitāti uzreiz pēc rīdziniekiem izrādījuši pircēji Daugavpilī, piepildot 336 pakas, Rēzeknē – 303, Jelgavā – 279 un Liepājā – 260 pakas.

Šobrīd visā Latvijā darbojas 40 Pārtikas bankas atbalsta punkti, kas ik mēnesi palīdz vismaz 5000 cilvēku – to vidū ir gan ģimenes ar bērniem, gan seniori, kā arī personas ar invaliditāti un viņu tuvinieki.