Pateicoties atlases procesam, kas norisinājās pērnā gada novembrī, astoņi Ernesta Gulbja fonda un "Rimi" stipendijas ieguvēji no Liepājas vecumā no 5 līdz 8 gadiem jau aizvadījuši pirmos treniņus un gatavojas kopīgam treniņam ar pieredzējušo tenisistu Ernestu Gulbi marta beigās, informēja "Rimi Latvia" sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.

Pašlaik astoņi liepājnieki treniņus aizvada Liepājas Olimpiskajā centrā, kur par jauno censoņu prasmēm un iemaņām rūpējas treneri no Liepājas tenisa skolas, kā arī treneres Olga Bordjukova un Ilze Sermole. Savukārt pārējie stipendiāti treniņus aizvada Rīgā, Ventspilī, Jelgavā, Rēzeknē, Cēsīs, Valmierā, Ādažos, Jūrmalā, Jēkabpilī, Mārupē, Ogrē, Daugavpilī, Talsos un Piņķos. Kopā ar sertificētiem un pieredzējušiem treneriem bērni aizvada ikdienas treniņus, lai jau marta beigās atrādītu iegūtās prasmes pirmajā kopīgajā treniņā ar Ernestu Gulbi. Šajā kopīgajā treniņā piedalīsies arī tie 50 bērni, kuriem pēc Ernesta Gulbja fonda lēmuma tika sniegta iespēja izmēģināt spēkus tenisā ārpus "Rimi" stipendiju programmas.

"Esam gandarīti, ka mūsu vēlme nodrošināt iespējas trenēties tenisā ikvienam bērnam Latvijā guva tik lielu un plašu atsaucību. Pašlaik mēs palīdzam attīstīt iemaņas un talantu ne tikai astoņiem bērniem Liepājā, bet vēl 49 mazajiem tenisistiem ar vai bez priekšzināšanām visā Latvijā. Īpašu uzmanību pievēršam reģioniem, kur tenisa kultūra līdz šim nebija tik populāra kā, piemēram, Rīgā, Jūrmalā un Liepājā. Tas noteikti ir nozīmīgs solis tenisa attīstībai visā Latvijā. Vēlos teikt paldies treneriem, kas atsaucās mūsu aicinājumam un ikdienā nodod savas zināšanas un prasmes jaunajiem censoņiem. Jau pēc pirmajiem treniņiem redzam, ka ieguldītais darbs sāk nest augļus un Latvijā ir bērni ar labu izaugsmes potenciālu," uzsver fonda dibinātājs un Latvijas Tenisa savienības prezidents Ernests Gulbis.

Visvairāk Ernesta Gulbja un Rimi stipendijas ieguvēju ir Rīgā – 11, tad seko Liepāja ar astoņiem, Ādaži ar sešiem, Jūrmala un Valmiera ar pieciem, Cēsis un Mārupe ar četriem, Ventspils, Jelgava un Rēzekne ar trīs stipendiātiem, Daugavpils un Ogre ar diviem un Talsi ar vienu stipendiātu. Stipendiju programma paredzēta 5 līdz 8 gadus veciem bērniem ar vai bez tenisa priekšzināšanām no visas Latvijas.

Kā ziņots iepriekš, 2023. gada 12. novembrī tenisa centrā "Lielupe" Jūrmalā līksmā un aizrautīgā gaisotnē tika aizvadīta Ernesta Gulbja fonda un Rimi stipendiju atlases diena, kurā tika vērtēti 630 bērni, kas pieteikti stipendiju programmai tenisa talantu attīstībai. Atlasē piedalījās 5 līdz 8 gadus veci bērni no Jelgavas, Valmieras, Liepājas, Ogres, Cēsīm, Ventspils, Ķekavas, Siguldas, Daugavpils, Aizkraukles, Garkalnes, Rēzeknes, Rīgas, Jūrmalas, Ādažiem un Mārupes. Bērniem bija jāpilda dažādi fiziski uzdevumi un pārbaudījumi, lai pieredzējušais tenisists Ernests Gulbis kopā ar zinošu treneru komandu varētu novērtēt viņu fizisko sagatavotību, sportisko garu, motivāciju un azartu.

Par "Rimi Latvia"
"Rimi Latvia" ir vadošais pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 130 dažādu formātu veikaliem visā Latvijā (Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini un Rimi Express).  Kopš 2019. gada darbību uzsācis arī "Rimi" e-veikals, nodrošinot ērtu produktu iegādi internetā un piegādi vairākos Latvijas reģionos. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 5800 darbinieku. "Rimi" misija ir atbalstīt veselīgas un videi draudzīgas izvēles, padarot katru dienu arvien labāku mūsu pircējiem. "Rimi Latvia" ir daļa no uzņēmuma "Rimi Baltic", kas apvieno vairāk nekā 305 "Rimi" veikalus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vairāk ŠEIT.