Redze ir viena no jutīgākajām un arī nozīmīgākajām cilvēka maņām, ar kuras palīdzību tiek apzināta un izprasta apkārtējā pasaule. Bērni atšķirībā no pieaugušajiem redzes problēmas var neapzināties un nesignalizēt par to esamību, jo vēl nav izveidojusies pilnīga izpratne par to, ko nozīmē labi saskatīt. Tādēļ redzes izmaiņas var konstatēt tikai profilaktiskās redzes pārbaudēs pie redzes speciālistiem.

Jo savlaicīgāk tiks atklāta redzes problēma, jo ātrāk un precīzāk varēs veikt tās ārstēšanu vai korekciju, neietekmējot bērna attīstību un izglītību. Tādēļ nozīmīgs Redzesparbaudes.lv pakalpojums ir bērna redzes pārbaude pie oftalmologa vai optometrista. OC Vision uzņēmuma sertificētie speciālisti veic gan profilaktiskas gadskārtējās redzes pārbaudes, gan padziļinātus izmeklējumus.

Kad veikt pirmo redzes pārbaudi bērnam?
Ja ģimenē jau ir bijuši šķielēšanas, tuvredzības, tālredzības vai citu redzes problēmu vai acu slimību gadījumi, tad gadījumos, kad tiek pamanīta neierasta reakcija uz vizuāliem kairinājumiem vai bērns sūdzas par galvassāpēm un redzes miglošanos, vēlams veikt redzes pārbaudi pēc iespējas ātrāk.

OC Vision speciālisti iesaka veikt profilaktiskas redzes pārbaudes bērniem viena, trīs un sešu gadu vecumā arī tad, ja nav pamanītas būtiskas problēmas. Šādu redzes pārbaudi līdz piecu gadu vecumam veic tikai sertificēts oftalmologs, kurš ir specializējies bērnu acu veselības jautājumos un nepieciešamības gadījumā var veikt padziļinātus izmeklējumus.

Redzes skrīnings

Skrīninga profilaktisko pārbaudi redzes speciālisti iesaka visiem bērniem sešu vai septiņu gadu vecumā pirms skolas gaitu uzsākšanas neatkarīgi no iepriekšēju redzes problēmu esamības vai neesamības. Tās laikā ar specializētu testu kopumu tiek pārbaudīts, vai redze atbilst un attīstās atbilstoši bērna vecumam. OC Vision redzes pārbaudes vietās redzes skrīningu veic optometrists vai oftalmologs un procedūra ilgst aptuveni 30 minūtes.

Gadskārtējā redzes pārbaude

Interneta vietnē www.redzesparbaude.lv ir iespējams ērti pieteikt bērnu arī gadskārtējai redzes pārbaudei pie OC Vision oftalmolga, lai laikus konstatētu redzes pārmaiņas un pielāgotu redzes korekcijas līdzekļus. Turklāt, oftalmologs