Opozīcijā esošā "Saskaņa" 2016.gada budžeta projektam iesniegusi vairākus priekšlikumu, aģentūrai BNS sacīja "Saskaņas" Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Valērijs Agešins.

Bez priekšlikuma  par 10% palielināt skolotāju algas ik gadu, politiķis informēja arī, ka "Saskaņa" rosina arī novirzīt līdzekļus baznīcām, skolām un slimnīcām, galvenokārt Latgalē un Kurzemē, arī Zemgalē un Rīgā materiāltehniskās bāzes uzlabošanai un remontiem.

Partijas priekšlikumi paredz, piemēram, Liepājas 3.pamatskolai piešķirt 5 400 eiro dabas zinību kabineta aprīkojuma iegādei, Liepājas 7.vidusskolai aktu zāles krēslu iegādei – 5073 eiro, Liepājas A.Puškina vidusskolai ieejas durvju bloka nomaiņai – 3561 eiro, Liepājas pilsētas 12.vidusskolai interaktīvās tāfeles un operētājsistēmas iegādei – 5000 eiro.

Savukārt Krāslavas bērnu sociālās aprūpes centram "Mūsmājas" telpu remontam un mēbeļu iegādei lūdz piešķirt 5300 eiro, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Psihiatrijas un rehabilitācijas novietnei "Gaiļezers" virtuālās realitātes iekārtas iegādei, kas nodrošinātu treniņus un apmācības bērniem ar attīstības traucējumiem un ierobežotu funkcionēšanu – 37 500 eiro, bet 12 gultu iegādei agrīnās rehabilitācijas īstenošanai bērniem ar smagiem vai vidēji smagiem funkcionēšanas traucējumiem – 48 000 eiro.

Moskvīnas vecticībnieku baznīcai Preiļu novadā teritorijas labiekārtošanai un stāvlaukuma izbūvei nepieciešami 13 597 eiro, Daugavpils Jaunbūves Pirmās vecticībnieku draudzes baznīcai – fasādes restaurācijas darbiem – 64 850 eiro.

Jau ziņots, ka līdz plkst.17 vēl var iesniegt priekšlikumus nākamā gada valsts budžeta projektam uz otro lasījumu.

Saeima šonedēļ ārkārtas sēdē pirmajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts budžeta paketi. Galīgajā lasījumā parlaments par nākamā gada budžetu plāno balsot 30.novembrī.