Liepājas domē šogad saņemtas pavisam 289 anketas ar 19 ieteikumiem Goda liepājnieka titulam un 57 – Gada liepājnieka titulam. Liepājnieki šogad bijuši īpaši aktīvi.

Iesniegts par 89 anketām vairāk nekā pērn. Par Gada liepājniekiem saņemtas 203 anketas, Goda – 86. 21.februārī Apbalvojumu konsultatīvās padomes sēdē tiks izraudzīts Goda liepājnieks un Gada liepājnieku TOP 15.

Lai izraudzītos 15 Liepājas Gada cilvēkus un Goda liepājnieku, Apbalvojumu konsultatīvā padome izvērtēs gan ieteikto kandidātu atbilstību konkursa nolikumam, gan arī katra ieteiktā cilvēka veikumu Liepājas labā. Padomes sastāvā ir 15 dažādu pilsētas sabiedrības nozaru – kultūras, izglītības, nevalstisko organizāciju, uzņēmējdarbības u. c. pārstāvji. To vada domes priekšsēdētāja vietniece Silva Golde.

No 22.februāra līdz 1.martam visiem būs iespēja ar savu balsojumu internetā pirmo reizi noteikt arī populārāko no 15 Gada liepājniekiem.

Par Goda liepājnieku papildus balsošana nenotiks, tas kā katru gadu ir Konsultatīvās padomes kompetencē. Visi 15 Gada liepājnieki un Goda liepājnieks tiks svinīgi sveikti 18. martā, Liepājas 388. dzimšanas dienas svētku pasākumā Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, to par brīvu varēs apmeklēt ikviens interesents.

Informācijai
Titulu "Gada liepājnieks" piešķir par nopelniem pilsētas labā jebkurā jomā iepriekšējā gadā.
Titulu "Goda liepājnieks" piešķir par sevišķiem nopelniem Liepājas labā – tie var izpausties valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstoša un panākumiem bagāta darbība.
Goda liepājnieka titulu piešķir vienu reizi, Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt, informē domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.