Lai novērtētu īpaši nozīmīgus darbus un sasniegumus, ko liepājnieki veikuši 2022. gadā, Liepājas valstspilsētas pašvaldība aicina ikvienu ieteikt pretendentus Liepājas pilsētas apbalvojumam "Goda un Gada liepājnieks 2022". Pieteikumus var iesniegt no 9. līdz 31. janvārim, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

"Goda un Gada liepājnieks" titula ieguvušos liepājniekus par labajiem darbiem pilsētas labā aizvadītajā gadā un mūža veikumu tradicionāli sveiks apbalvošanas ceremonijā Liepājas dzimšanas dienā – 18. martā.

"Jau daudzus gadus esmu titula "Goda un Gada liepājnieks" Apbalvojumu komisijas priekšsēdētājs. Šo gadu garumā esmu novērojis, ka titula nominanti paši pēc šīm balvām nekad nav tiekušies. Viņi vienkārši iet un dara – degošām acīm un siltām sirdīm. Tāpēc, ka tic, tāpēc, ka grib dzīvi sev un apkārtējiem vērst labāku, skaistāku. Un šeit ir uzdevums mums visiem – pamanīt un novērtēt savus līdzcilvēkus, viņu nesavtīgo darbu Liepājas un liepājnieku labā, nominējot Goda vai Gada liepājnieka titulam," aicina Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš.

Ierosinājumus par apbalvojuma piešķiršanu var iesniegt, aizpildot pieteikuma anketu vietnē pieteikumi.liepaja.lv (autorizējoties ar bankas kontu vai e-parakstu): pieteikumi.liepaja.lv/lv/project/dFdaekRMaVZwbTFvalFhbGpIUHltUT09/ vai savu ierosinājumu iesniedzot klātienē Liepājas pašvaldības Klientu apkalpošanas un pakalpojumu centros Rožu ielā 6 un Peldu ielā 5.

Gada liepājnieka titulam var ieteikt jebkuru cilvēku – kultūras, sporta, izglītības, uzņēmējdarbības jomas pārstāvi, gan arī apkalpojošajā, sociālajā un citās jomās strādājošos, kuriem pateicoties 2022. gadā Liepājā radītas un īstenotas jaunas idejas, sarīkoti pilsētai nozīmīgi pasākumi vai kuru veiksmīgā uzņēmējdarbība, vadītie projekti, aktīvā sabiedriskā darbība bijusi īpaši pamanāma.

Gada liepājnieka titulu vienam cilvēkam var piešķirt arī vairākkārt. Savukārt titulu "Goda liepājnieks" piešķir vienu reizi mūžā par īpašiem nopelniem Liepājas labā. Tas var būt gan atsevišķs izcils darbs, gan ilgstošs un panākumiem bagāts veikums valsts, pašvaldības, sabiedriskajā, kultūras, izglītības, zinātnes vai saimnieciskajā darbā.

Iesniegtos pretendentus Goda un Gada liepājnieka titulam izvērtēs Apbalvojumu komisija Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Gunāra Ansiņa vadībā, kurā darbojas 15 dažādu nozaru pārstāvji, no kuriem lielākā daļa bijuši Goda un Gada liepājnieku godā – koncertzāles "Lielais dzintars" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča, jaunsargu instruktors Varis Jansons, Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone, ilggadējs skolas direktors Valērijs Jepiskoposovs, projekta "Liepāja Lake Music" vadītāja Irita Kalēja, uzņēmuma "UPTK" vadītājs Zigurds Kirhners, uzņēmējs, BMX treneris Roberts Klēpis, mākslinieks Aldis Kļaviņš, Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte, Liepājas reģionālās slimnīcas ārsts anesteziologs-reanimatologs, algologs Ivars Krastiņš, uzņēmējs Andris Lanka, laikraksta "Kurzemes Vārds" redaktore Anda Pūce, vēsturnieks Juris Raķis un Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Lēmums par Liepājas apbalvojuma piešķiršanu tiks pieņemts 23. februāra domes sēdē.