Holdinga kompānija "LNK Group" Baltijas Rehabilitācijas centram ziedos aptuveni 150 000 eiro, intervijā "Rietumu radio" pastāstīja kompānijas preses pārstāvis Krists Leiškalns.

Pirmdien pulksten 12 Baltijas Rehabilitācijas centrs, atzīmējot savu gadadienu, parakstīja līgumu ar vienu no lielākajām būvkompānijām par pēdējos gados apjomīgākā ziedojuma saņemšanu, ziņo LETA.

"Šodien parakstītais līgums garantē, ka tiks segtas visas biedrības "Dižvanagi" spēkā esošās kredītsaistības, kas saistītas ar pirmā stāva izbūvi. Nākamais projekta punkts paredz līdz 2018.gada rudenim izbūvēt otro stāvu, lai nodrošinātu ģimenēm kvalitatīvus uzturēšanās apstākļus. Provizoriski skatoties, kopējais ziedojumu apmērs varētu sasniegt 140 000 – 150 000 eiro," teica Leiškalns.

Viņš norādīja, ka pēc akceptētās tāmes un aprēķiniem, ar šo summu vajadzētu pietikt plānoto rekonstrukcijas darbu un kredītsaistību segšanai.

"LNK Group" jau kopš saviem pirmsākumiem ir pozitīvi skatījies uz labdarību. Šī ir pirmā mūsu sadarbība ar biedrību "Dižvanagi", līdz šim biežāk atbalstīti atsevišķi palīdzības lūdzēji, tostarp arī bērni ar īpašām vajadzībām. Bieži tie ir lūgumi palīdzēt kādam bērnam nokļūt kādā programmā ārpus valsts robežām, bet tam ir gadījuma raksturs," skaidroja kompānijas pārstāvis.

Viņš akcentēja, ka lēmums pieņems, vadoties pēc apsvēruma "jo vairāk palīdzības mēs spēsim nodrošināt valstī, jo vairāk bērnu ar īpašajām vajadzībām un viņu ģimenes locekļu šo palīdzību saņems. Tas nozīmē, ka mums ir jāpalīdz nodrošināt palīdzību šeit – nevis runāt par atsevišķiem gadījumiem, kad mēs palīdzam vienam, otram, trešajam, bet palīdzēt sistēmiski, lai rezultātā šo palīdzību saņemtu pēc iespējas vairāk bērnu."

Leiškalns uzsvēra, ka "LNK Charity fund" ir ilgtermiņa projekts un sāktās tradīcijas tiks turpinātas. Palīdzot attīstīties Baltijas Rehabilitācijas centram, tas varēs piesaistīt labākus speciālistus un arī kaimiņvalstu bērnus ar īpašajām vajadzībām, līdz ar to, augot Baltijas Rehabilitācijas Centra kapacitātei un kvalifikācijai, Latvijas bērni ar īpašajām vajadzībām un viņu ģimenes saņems vēl labāku palīdzību.

Vaicāts, kad ir gaidāma darbu sākšana un vai ir noteikts to termiņš, Leiškalns norādīja, ka šim projektam jānoslēdzas šogad un jau gada otrajā pusē iecerēts spēt nodrošināt pilnu servisu tiem bērniem, kam tas ir nepieciešams.

Kā vēstīts, rehabilitācijas centrs piedāvā ģimenēm gan mediķu konsultācijas, gan sociālu, emocionālu, kā arī garīgu atbalstu. Sadarbībā ar Liepājas reģionālo slimnīcu un Bērnu paliatīvās aprūpes biedrību tiek sniegta arī paliatīvā mājas aprūpe. Lai nodrošinātu iespējami daudzveidīgu pakalpojumu klāstu, biedrība sadarbojas ar speciālistiem gan Latvijā, gan ārzemēs.

Pagājušā gada nogalē Rehabilitācijas centrs tika ieļauts ārstniecības iestāžu reģistrā, tādējādi pašlaik darbojas ne tikai kā sociālas rehabilitācijas institūcija, bet arī kā pilnvērtīga ārstniecības iestāde.

Holdings "LNK Group" dibināts 1988.gadā. Tajā ietilpst 18 uzņēmumi, kas darbojas trijos galvenajos virzienos – būvniecībā un ražošanā ("LNK Industries"), aviācijas tehnikas aprēķinos, testēšanā un apkopē ("LNK Aerospace") un nekustamo īpašumu attīstībā ("LNK Properties").