Biedrības "Dižvanagi" izveidotajā Baltijas rehabilitācijas centrā Liepājā šogad rasta iespēja piedāvāt trīs jaunus pakalpojumus – "floor time", gaitas laboratoriju un analīžu nodošanas centru, intervijā "Rietumu radio" sacīja biedrības vadītāja Ilze Durņeva.

"Floor time metodi izmantojam galvenokārt bērniem, kuri sirgst ar autismu," sacīja Durņeva. "Pasaules pieredze rāda, ka šī metode ir ļoti iedarbīga, un tā piemērota arī bērniem ar dauna sindromu vai uzmanības deficītu."

"Floor–time" nozīmē būt līdzās bērnam un mācēt ar viņu spēlēties, tomēr tā nav tikai spēlēšanās, sacīja Durņeva. "Šajā procesā bērns tiek virzīts pareizās "sliedēs", pilnībā viņu izprotot," sacīja Durņeva. "Ja māk ar bērnu rotaļāties, un bērniem tas ļoti patīk, caur spēli un rotaļām var atklāties ļoti daudz ziņu par bērnu."

"Gaitas laboratorijas" pakalpojums līdz šim bija pieejams tikai rehabilitācijas centrā "Vaivari", sacīja Durņeva. "Pērn iegādājāmies nepieciešamo aparatūru, kas veic detalizētu diagnostiku, pēc kuras ārstam un fizioterapeitam ir daudz vieglāk strādāt," sacīja Durņeva. Trešais pakalpojums ir medpunkts, kurā varēs nodot analīzes, sacīja Durņeva.

Tāpat centrs šogad rīkos sabiedrību izglītojošus seminārus, kuru mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanu jautājumos par paliatīvo aprūpi, kā palīdzēt un atbalstīt cilvēkus, kuriem nepieciešama īpašā aprūpe, kā arī tiem cilvēkiem, kuri veic šo fiziski un psiholoģiski smago darbu – gan bērna vecākiem, gan arī aprūpētājiem ārpus ģimenes, sacīja Durņeva.

Pērn ar biedrības atbalstu rehabilitācija bija tika nodrošināta 40 bērniem.