Gada nogalē, 29. decembrī, bijušās Liepājas bērnu slimnīcas telpās Krišjāņa Barona ielā 14 biedrība "Dižvanagi" atklāja savu "Baltijas rehabilitācijas centru".

Kā portālam skaidroja biedrības "Dižvanagi" valdes priekšsēdētāja Ilze Duņeva, vārds "Baltijas" centra nosaukumā nav nejaušs, jo "mēs pamazām veidojamies par starptautisku organizāciju". Proti, "Dižvanagi" sadarbojas ar ģimenēm, kurās aug slimi bērni, no visām Baltijas valstīm, Polijas, Ukrainas, Ēģiptes.

Centra izveidi rosinājis tas, ka pašai Ilzei Durņevai ģimenē ir slims dēls, kuram tagad ir 22 gadi. Vienlaikus centrā var ārstēties 16 bērni. Ar laiku plānots vietu skaitu paplašināt.

Vairākas ģimenes no Polijas un tepat no Latvijas jau izteikušas vēlmi ārstēt savus bērnus centrā. Kā skaidroja Durņeva, ģimenēm nav jāuztraucas par ārstēšanās izdevumiem, jo to segšana ir iespējama gan no "Dižvanagu", gan dažādu fondu, gan arī pašvaldību finansēm. Tikai vecākiem pašiem ir jābūt aktīviem, uzsver Durņeva.

Savu privātpraksi centrā atvērs arī bērnu neiroloģe Ilze Jostmane.

Centram mājvieta atrasta ēkā, kur savulaik atradās Liepājas Bērnu slimnīca, vēlāk Sarkanā Krusta Liepājas komitejas mītne, pēc tam viesnīca. Šobrīd ēka pieder ārzemēs dzīvojošai privātpersonai, no kuras telpas tiek īrētas.

Ēkas divos stāvos izvietotas gan istabiņas nakšņošanai, gan arī ārstnieciskie kabineti un saimnieciskās telpas.

Centrs piedāvās visaptverošu bērnu veselības izvērtēšanu un neirorehabilitācijas pakalpojumu kopumu, pastāstīja biedrības "Dižvanagi" valdes priekšsēdētāja Ilze Duņeva.

Projekta kopīgās izmaksas ir vairāk nekā simts tūkstoši eiro, un tās seguši vairāki fondi un ziedotāji, atklāja biedrības vadītāja.