Pirmdien, 27.augustā, Liepājas Raiņa 6. vidusskolas direktoram Kārlim Strautiņam pasniegta "eTwinning Skola" atzinības zīme un Eiropas Komisijas pateicības vēstule.

Liepājas izglītības iestāžu vadītāju mācību gada ieskaņas konferencē to viņam pasniedza "eTwinning" Naconālā atbalsta dienesta pārstāve Baiba Suseja.

Liepājas Raiņa 6. vidusskola ir viena no 24 izglītības iestādēm Latvijā, kurai piešķirts Eiropas līmeņa "eTwinning Skola" statuss.

Novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos sadarbības projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā, šī gada pavasarī 1212 izglītības iestādēm visā Eiropā tika piešķirts "eTwinning Skola" statuss. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno "eTwinning" projektus un skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību.

Liepājas Raiņa 6. vidusskolā eTwinning projektus īsteno vairāki pedagogi, aktīvākās no tām ir Daiga Straupniece, Laura Katkeviča un Inga Vasermane. Viņas arī piedalījušas vairākos "eTwinning" profesionālās pilnveides pasākumos par inovatīvu humanitāro priekšmetu mācīšanu, 3D tehnoloģiju izmantošanu un neformālās izglītības metožu izmantošanu mācību procesā.

Visas "eTwinning Skola" statusu ieguvušās skolas saņem arī Eiropas Savienības izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras komisāra Tibora Navračiča vēstuli. Tajā viņš pateicas apbalvoto skolu vadībai un skolotājiem par aktīvu darbu eTwinning: "Iegūtais "eTwinning Skola" statuss parāda, ka Jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām "eTwinning" skolām. Šis apbalvojums norāda arī uz Jūsu pūliņiem veicināt pedagogu profesionālo pilnveidi, tādējādi palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā."

"eTwinning" ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā "Erasmus+" aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā.

Reģistrējoties "eTwinning", skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē.

Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 562 000 skolotāju, no kuriem 5800 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem "eTwinning" pasākumiem – www.etwinning.lv.