Sabiedriskā transporta autobusu pārvadājumos vēl ir vērojams korupcijas perēklis, kas jāiztīra, šādu viedokli intervijā LTV "Rīta panorāmai" pauda premjers Krišjānis Kariņš (JV), ziņo LETA.

Pēc politiķa vārdiem, jautājums jāsakārto Autotransporta direkcijai, bet, ja tā nespēj to paveikt, tad jāiejaucas satiksmes ministram.

Kā ziņots, Konkurences padome (KP) par aizliegtu vienošanos reģionālās nozīmes pasažieru pārvadājumos piemērojusi naudas sodu kopumā 1,975 miljonu eiro apmērā trim reģionālajiem pasažieru pārvadātājiem – "Liepājas autobusu parkam" (LAP), "Nordeka" un "Latvijas sabiedriskajam autobusam". LAP piemērota soda nauda 862 700 eiro apmērā, "Nordeka" – 637 600 eiro, bet "Latvijas sabiedriskajam autobusam" – 474 600 eiro.

KP secinājusi, ka LAP, "Nordeka" un "Latvijas sabiedriskais autobuss", lai iepirkumā iegūtu pakalpojuma sniegšanas tiesības maršrutos maksimāli pietuvināti noteiktajai robežai – 15 miljoni kilometru gadā, – savstarpēji apmainījās ar komerciāli sensitīvu informāciju ne tikai par lotu sadali, bet arī par dalības nosacījumiem iepirkumos, vienojoties, piemēram, par piedalīšanos vai nepiedalīšanos konkrētajā lotē, kā arī par piedalīšanās formu iepirkumos – individuāli vai veidojot apvienības.

Runājot par citu aktualitāti – elektrības pārvades tarifiem, premjers stāstīja, ka valdība radusi risinājumu samazināt to plānoto pieaugumu. Tas pamatā tikšot darīts ar diviem "instrumentiem" – pirmkārt, ar Eiropas Savienības fondiem tiks palīdzēts "Augstsprieguma tīkliem" (EST) atjaunot tīklus, lai šajos darbos jāiegulda mazāk pašu resursu, otrkārt, būs zināmas subsīdijas AST.

Tarifu celšanas iemesls ir Krievijas sāktais karš Ukrainā, piebilda politiķis.

Visbeidzot, runājot par šī gada budžetu, kuru drīzumā skatīs valdība, Kariņš solīja, ka budžetā šoreiz "deputātu kvotu" nebūšot.