4.februārī pulksten 17 notiks Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā ceturto gadu pēc kārtas notiks labdarības koncerts "Tu esi mans draugs".

Tā laikā, tāpat kā iepriekšējos gados, vāks ziedojumus biedrības "Dižvanagi" rīkotajām vasaras nometnēm bērniem ar īpašām vajadzībām, "Rietumu Radio" informēja biedrības pārstāvis Ingars Gudermanis.

Koncertā, kas 4.februārī pulksten 17 notiks Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā uzstāsies dziedātāja Olga Rajecka, Lauris Reiniks, Kārlis Būmeistars, Zanda Štrausa, Maija Kalniņa un citi mākslinieki. Ieeja koncertā ir pret ziedojumiem.

Kā informēja Gudermanis, koncertā savāktos ziedojumus biedrība "Dižvanagi" plāno izlieto trīs šovasar plānoto vasaras nometņu "Ponija skola" organizēšanai Grobiņas novada "Dižvanagos", kurās piedalīsies ap 60 bērni ar īpašām vajadzībām no Liepājas kā arī apkārtnes novadiem. Nometņu laikā notiks dažādas radošās darbnīcas, ekskursijas, ar nometnes dalībniekiem strādā ergoterapeits, bērnu pediatrs un citi speciālisti.

"Koncerts ir arī iespēja bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem iziet sabiedrībā, pabūt kopā, un bērni to ļoti gaida. Kāds zēns cītīgi mācās dziedātāja Laura Reinika dziesmas, jo viņa sapnis ir uzstāties kopā ar dziedātāju, un tas droši vien piepildīsies," sacīja Gudermanis, atzīstot, ka koncertā, visticamāk, izdosies savākt tikai daļu no nometnes organizēšanai nepieciešamajiem līdzekļiem - vairāk nekā 6000 latu. Pērn koncerta apmeklētāji saziedoja ap 200 latu un par šo naudu biedrība varēja nodrošināt vienas nometnes dalībnieku ēdināšanu.

Mākslinieki koncertā uzstājas bez atlīdzības un ar 50 latiem tā rīkošanu atbalsta arī Liepājas pašvaldība.

Kā informēja Gudermanis, pērn vasaras nometņu "Ponija skola" rīkošanu finansiāli atbalstījusi kāda labdarības organizācija no Vācijas, kas nevēloties, lai tās vārdu publiskotu.

Biedrībā "Dižvanagi" ir aptuveni 70 bērni ar īpašām vajadzībām un tā dibināta 2008.gadā.

Biedrības mērķis ir veidot un realizēt bērnu ar īpašām vajadzībām rehabilitācijas un socializācijas programmas Liepājā un Grobiņas novadā, veidot atbalsta sistēmu ģimenēm, kurās ir bērni ar īpašām vajadzībām un veicināt sabiedrības izpratni un toleranci par dažādām atšķirīgām cilvēku grupām.