Šonedēļ Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas veica profilaktiskus pasākumus ar mērķi pārbaudīt, vai nepilngadīgie mācību iestāžu teritorijās nelieto tabakas izstrādājumus, vai pārdevējas tirdzniecības vietās nepilngadīgajiem nepārdod enerģijas, alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus, kā arī vakar tika veiktas pārbaudes pierobežā lai pārliecinātos, vai cilvēki, iebraucot Latvijā no Lietuvas aizpilda ieceļošanas anketas, proti, "Covid-19" pase, kurā jānorāda personas dari un vieta, kur tiks pavadīta pašizolācija.

Tāpat Liepājas iecirkņa amatpersonas turpina apsekot tirdzniecības vietas ar mērķi pārliecināties, vai tiek ievēroti noteikumi lietot deguna un mutes aizsegus, informē policijas preses pārstāve Madara Šeršņova.

Aizvakar, 25.novembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas apsekoja 16 izglītības iestāžu teritorijas Liepājas iecirkņa apkalpojamā teritorijā par smēķēšanas noteikumu pārkāpumiem nepilngadīgo vidū un rezultāti ir labi –  pārkāpumi netika konstatēti nevienā no mācību iestāžu teritorijām!

Vakar, 26.novembrī Valsts policijas Liepājas iecirkņa amatpersonas veica profilaktiskus pasākumus Priekules un Rucavas novados ar mērķi pārliecināties, vai iebraucēji aizpilda ieceļošanas anketas, proti, "Covid-19" pasi, kurā jānorāda personas dati un vieta, kur tiks pavadīta pašizolācija. Vakar tika konstatēti pieci pārkāpumi, kur cilvēki nebija aizpildījuši "Covid-19" pases. Valsts policijā šajos gadījumos tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Tāpat vakar vakarā Liepājas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas amatpersonas apsekoja astoņas tirdzniecības vietas Priekules un Aizputes novados ar mērķi pārbaudīt, vai pārdevēji un veikalu vadītāji ievēro aizliegumu pārdot tabakas izstrādājumus nepilngadīgajām personām. Pārkāpumi tika konstatēti divās tirdzniecības vietās, par ko ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Savukārt tirdzniecības vietās Liepājā Valsts policija joprojām turpina veikt pārbaudes par deguna un mutes aizsargmasku lietošanu. Kopumā no 20.novembra līdz šim brīdim ir uzsākti 3 administratīvie procesi par noteikumu neievērošanu, proti, masku nelietošanu.

Valsts policija atgādina, ka iedzīvotajiem ir jābūt atbildīgiem un jāņem vērā valstī noteiktie ierobežojumi. Lai situācija uzlabotos un "Covid-19" izplatība mazinātos, šos ierobežojumus un drošības prasības nepieciešams pielāgot ikdienas dzīvei un iemācīties ar to sadzīvot, tāpēc policija aicina izturēties pret tiem atbildīgi un tos ievērot.