Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests saņēmis 165 000 medicīniskās sejas aizsargmaskas no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kuras tuvākajā laikā paredzēts izdalīt ap 3000 trūcīgajām un maznodrošinātajām Liepājas mājsaimniecībām, informē Liepājas Sociālā dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

Medicīniskās sejas maskas var saņemt tie sociāli mazaizsargātie iedzīvotāji, kuriem Liepājas pilsētas domes Sociālais dienests piešķīris trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusu. Statusu saņēmušie liepājnieki bez maksas katrs saņems vienu iepakojumu, kurā ir 50 medicīniskās maskas.

Medicīniskās sejas maskas var saņemt Sociālajā dienestā, E.Veidenbauma ielā 3,  uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Maskas tiks izdalītas uz vietas arī visās sociālajās dzīvojamās mājās un Nakts patversmē.

Kā zināms, no 25.janvāra publiskās vietās varēs lietot tikai medicīniskās maskas vai ne zemākas klases kā FFP2 respiratorus. Tādējādi būs aizliegta auduma masku valkāšanu publiskās vietās, kā paredz Ministru kabineta pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Medicīniskā maskas pamatā ir trīs slāņu materiāls ar filtrējošu funkciju, deguna rajonā iespējams regulēt maskas formu ar smalku metāla stienīti.

Ierodoties pēc maskām, Sociālā dienesta apmeklētāji lūgti ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus, dezinficēt rokas, ievērot distanci ar pārējiem apmeklētājiem utt.

Neskaidro informāciju var uzzināt, zvanot uz Sociālā dienesta informatīvo tālruni 634 89655.