Vakar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes rīkotās zibakcijas laikā Liepājā tika apturēts sabiedriskais transports – autobuss un pārbaudīts, vai pasažieri lieto mutes un deguna aizsegus. Iekāpjot autobusā, tika pamanīts vīrietis, kurš nepareizi lieto aizsargmasku – viņam tā bija uz zoda, neaizsedzot degunu. Likumsargi vīrietim aizrādīja, uz ko viņš atbildēja, ka viņš uzskata, ka aizsargmasku lieto pareizi un uz aizrādījumu nereaģēja, ziņo Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Izkāpjot no autobusa, vīrietis vairākkārt atteicās policistiem uzrādīt personas apliecinošo dokumentu un nosaukt savus datus un viņam tika paskaidrots, ka viņš tiek aizturēts un tiks nogādāts iecirknī personas datu neskaidrošanai un administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanai. Vīrietis palika agresīvs, pārkāpa vispārpieņemtās uzvedības normas, traucēja sabiedrisko kārtību, un lietoja necenzētus vārdus policijas darbinieku virzienā. Policijas iecirknī tika noskaidroja viņa identitāte un konstatēts, ka viņš dzīvo Latvijas republikas teritorijā bez deklarētas dzīvesvietas.

Valsts policijā ir uzsākti četri administratīvie procesi – par sīko huligānismu, par mutes un deguna aizsega nelietošanu, par personas identitātes neatklāšanu un par dzīvesvietas nedeklarēšanu.