Šosezon glābšanas dienesta darbinieki izglābuši trīs cilvēkus – kaitbordistu un divus peldētājus, "Rietumu Radio" informēja Pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Dīķis.
Nelaimes gadījumu ar traģiskām sekām glābēju pārraudzībā esošajās teritorijās – pludmalē no Kūrmājas prospekta līdz Jūrmalas ielai un no Pērkones ielas līdz Vaiņodes ielai – nav bijis, raksta LETA.
Glābšanas dienesta darba sezona Liepājas pludmalē sākās 15.maijā, noslēdzās vakar, 15.septembrī.
Kā atzina Dīķis, šovasar, salīdzinot ar pagājušo gadu, glābējiem darba bijis vairāk, jo labvēlīgo laika apstākļu dēļ pludmales apmeklētāju skaits bijis lielāks.
Visvairāk pārkāpumu – 27 – reģistrēti par peldēšanos aiz jūrā izvietotajām drošības bojām, kā arī par peldēšanos laikā, kad viļņu vai vēja dēļ tas ir aizliegts un pludmalē uzvilkts sarkanais – aizliedzošais – karogs. Tikmēr 20 personām peldēties liegts, jo tās pludmalē atradās reibuma stāvoklī.
Kā informēja Dīķis, no noslīkšanas glābēji šogad izglābuši trīs personas, "kuras vairs nespēja noturēties uz ūdens", – kaitbordistu, kurš jūrā devies bez glābšanas vestes un pārvērtējis savus spēkus, un vīrieti, kurš aizpeldējis aiz drošības bojām un nav varējis atgriezties krastā. Arī kāds iereibis festivāla "Summer Sound" apmeklētājs pārāk tālu bija iepeldējis jūrā un pats saviem spēkiem nav spējis atgriezties krastā. Nelaimes gadījumu ar traģiskām sekām glābēju pārraudzītajās pludmales zonās Liepājas pludmalē, kā atzina Dīķis, nav bijis jau vairākus gadus.
"Vecāki bieži vien vieglprātīgi izturas pret saviem bērniem, atstājot viņus bez uzraudzības. Ar šādām situācijām mūsu darbinieki sastopas samērā bieži," atzina Dīķis. Peldsezonas laikā no ūdens izraidīti 20 nepilngadīgie, kas atstāti bez uzraudzības. Reģistrēti arī pieci gadījumi, kad pludmales apmeklētāji glābējiem lūguši palīdzību noklīdušu bērnu meklēšanā.
Pirmā medicīniskā palīdzība bijuši nepieciešama 10 pludmales apmeklētājiem, trīs reizes saukta neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Kā kuriozu atgadījumu Dīķis min glābēju iesaistīšanos pludmalē ieklīdušo aļņu izraidīšanas operācijā. Divas reizes glābēji apdzēsuši kūlas ugunsgrēkus.
Dīķis pieļauj, ka rudenīgas peldes jūrā daļa liepājnieku un pilsētas viesu dosies baudīt arī pēc Glābšanas dienesta darba sezonas noslēguma, un aicina peldētājus būt ļoti uzmanīgiem un piesardzīgiem. "Peldēšanās jūrā rudeņos, kad ir liels vējš, viļņi un stipras straumes, ir bīstama. Peldēties noteikti nevajag doties vienatnē," brīdina Liepājas Pašvaldības policijas priekšnieks.
Glābšanas dienests Liepājā izveidots 2000.gadā. Laikā no 2004. līdz 2006.gadam Eiropas Savienības "Interreg" projekta ietvaros policijas glābšanas dienests savā rīcībā ieguva mobilo glābšanas staciju, kā arī laivas, kvadriciklu, automašīnu, glābēju ekipējumu un citu tehnisko aprīkojumu.