Ārlietu ministrija kopā ar Iekšlietu ministriju šogad plāno no Francijas Latvijā pārapbedīt liepājnieka, Latvijas pirmā iekšlietu ministra un diplomāta Miķeļa Valtera mirstīgās atliekas, paredz uz otrdienas valdības sēdi iesniegtie dokumenti, ziņo LETA.

Rīkojuma projekta anotācijā skaidrots, ka Valtera pārapbedīšana būtu cieņas apliecinājums Latvijas valstsvīram. Pamatojoties uz Ārlietu dienesta vēstures un diplomātisko dokumentu nodaļas rīcībā esošo informāciju, savas dzīves laikā Valters bija izteicis vēlēšanos tikt apglabātam dzimtenē.

Minētā rīkojuma izdošana ir nepieciešama iespējami ātri, ņemot vērā apsvērumu, ka Valtera pašreizējās kapavietas apmaksa Francijā ir veikta līdz 2018.gada 30.aprīlim. Gadījumā, ja apmaksa par desmit turpmākajiem gadiem netiek veikta, kapavieta tiek uzturēta bez maksas tikai divus gadus, skaidrots anotācijā.

Tāpat tajā norādīts, ka, ņemot vērā Valtera nozīmīgo ieguldījumu Latvijas valsts labā un praktiskos apsvērumus Ārlietu ministrija un Iekšlietu ministrija uzskata, ka būtu nepieciešama un atbalstāma Valtera mirstīgo atlieku pārapbedīšana dzimtenē līdz 2020.gada aprīlim.

Kopumā pārapbedīšanai un piemiņas vietas ierīkošanai nepieciešamie izdevumi sastādītu 18 000 eiro. Piemiņas vietas uzturēšanu pēc tās ierīkošanas Rīgas Meža kapos nodrošinās Valtera tuvinieki.

Portāls jau rakstījis, ka Miķelis Valters pirmais sludināja Latvijas nacionālā valstiskuma ideju, bija jaunās Latvijas valsts pirmais iekšlietu ministrs, vēlāk Eiropas politiskajās aprindās augstu vērtēts diplomāts, kurš pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Beļģijā, Šveicē un Francijā, nodarbojās ar jurisprudenci un publicistiku. Miris 1968.gada 27.martā, apglabāts Nicā, Francijā.

Miķelis Valter dzimis 1874.gada 7.maijā Liepājā, te audzis un sācis skoloties, bija burtliča māceklis, tad sāka strādāt dzelzceļa darbnīcās, absolvēja Liepājas reālskolu, un pēc tam devās uz Vāciju, kur turpināja izglītoties Berlīnes universitātē, bet pēc tam – Cīrihes un Sorbonas universitātēs.