Liepājas pašvaldība no 23. februāra līdz 16. martam rīko sabiedrisko apspriešanu par Peldu ielas, posmā no Hika ielas līdz Kūrmājas prospektam, pārdēvēšanu par Miķeļa Valtera ielu. Iedzīvotāji aicināti izteikt savu viedokli, aizpildot aptaujas anketu, informē Liepājas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļa.

Iedzīvotāji savu viedokli var izteikt līdz 16. martam, aizpildot elektronisku aptaujas anketu vietnē pieteikumi.liepaja.lv, autentificējoties ar portāla Latvija.lv starpniecību.

Tāpat aptaujas anketu var aizpildīt Liepājas pilsētas domes foajē, Rožu ielā 6, un iemetot to tur izvietotajā pastkastītē.

Sabiedriskā apspriešana tiek organizēta saistībā ar Latvijas Valsts prezidenta kancelejas aicinājumu pārdēvēt kādu no Liepājas ielām pirmā Latvijas Republikas iekšlietu ministra, liepājnieka Miķeļa Valtera vārdā. Peldu ielas posms no vairākiem piedāvājumiem izvēlēts kā piemērotākais variants, lai godinātu valstsvīra piemiņu.  

Miķelis Valters dzimis Liepājā 1874. gada 7. maijā. Viņš bija Latvijas pirmais iekšlietu ministrs, politiķis, diplomāts, žurnālists un literāts. M. Valteram bija nozīmīga loma Latvijas neatkarības idejas formulēšanā un valsts dibināšanā.

No 1919. gada oktobra Miķelis Valters bija diplomātiskais pārstāvis Itālijā, 1921. gada martā – ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs Itālijā, no 1921. gada novembra – arī nerezidējošais ministrs Spānijā un Portugālē. M. Valters bijis ārkārtējais sūtnis un pilnvarotais ministrs arī Francijā, Polijā, Ungārijā Beļģijā un Luksemburgā, kā arī konsuls Karalaučos.

Miķelis Valters miris 1968. gada 27. martā, apbedīts Nicā, Francijā. 2020. gada 23. septembrī pārapbedīts Rīgā, Meža kapos. Nicas kapavietas piemiņas plāksni M. Valtera tuvinieki nodeva dāvinājumā Liepājas muzeja krājumā.