Ja jums trūkst visu zobu, ar pilnas mutes zobu implantiem var aizstāt gan trūktošos zobus, gan arī dažas to saknes.

Kādas ir pilnas mutes zobu implantu priekšrocības salīdzinājumā ar parastajām protēzēm?

Pilnas mutes zobu implanti sniedz vairākas priekšrocības salīdzinājumā ar citām zobu aizvietošanas iespējām, piemēram, parastajām protēzēm. Papildus tam, ka tie izskatās un darbojas kā dabīgie zobi, pilnas mutes zobu implanti ir izstrādāti tā, lai tie būtu ilglaicīgi. Tie ir arī ērtāki un stabilāki nekā parastās zobu protēzes, ļaujot jums dabiskāk sakost un košļāt, kā arī ēst noteiktus ēdienus, kurus ar parastajām protēzēm var būt grūti ēst.

Vēl viena liela priekšrocība ir tā, ka pilnas mutes zobu implantiem nav nepieciešama laikietilpīga apkope, kas saistīta ar parastajām protēzēm, kuras pēc ēšanas ir jānoņem un jānotīra, kā arī jāmērcē uz nakti ūdenī. Zobu implantus nepieciešams kopt tikai ar tādu pašu ikdienas zobu tīrīšanas rutīnu, kāda ir ieteicama dabiskajiem zobiem.

Turklāt, tā kā zobu implanti visā mutē aizstās daļu zobu sakņu, Jūsu kauls tiks labāk saglabāts. Ar parastajām zobu protēzēm kauls, kas iepriekš ieskauj zobu saknes, sāks bojāties. Tas novedīs pie žokļa kaula recesijas un sabrukuša, nepievilcīga smaida. Turpretī zobu implanti integrējas ar jūsu žokļa kaulu, palīdzot saglabāt kaulu veselīgu un jūsu dabisko smaidu neskartu.

Kā tiks ievietoti pilnas mutes zobu implanti?

Pilnas mutes zobu implantiem ir trīs sastāvdaļas:
1. Implanti, kas izskatās kā skrūves vai cilindri un tiek ievietoti jūsu žoklī.
2. Zobu protēzes (mākslīgie zobi), kas izskatās un darbojas kā veselīgi, dabīgi zobi.
3. Abutmenti, kas tiek ievietoti implantos un ļauj jaunajiem zobiem savienoties ar implantiem.

Procedūras pirmais solis parasti ir ar skalpeli izveidot un atdalīt divas smaganu plēves, lai atsegtu apakšžokļa kaulu. (Dažos gadījumos var būt iespējams piekļūt žokļa kaulam, veicot nelielu apļveida griezumu, nevis paceļot audu plēves.) Pēc tam žokļa kaulā izurbj caurumu, lai atbrīvotu vietu implantam, un ievieto implantu. Šo procesu atkārto visiem implantiem. Iespējams, virs implantu vietām var nēsāt pagaidu zobus. Pretējā gadījumā katra implanta augšdaļā tiks ieskrūvēts pagaidu dzīšanas vāciņš, lai noslēgtu implanta iekšpusi no apkārtējās mutes vides. Pēc tam abas smaganu audu plēves tiks apgrieztas, noformētas un novietotas atpakaļ virs žokļa kaula un ap implantu dziedinošo vāciņu. Tiks ievietotas dažas šuves, lai noturētu smaganu audus vietā; šuves tiks noņemtas pēc septiņām līdz desmit dienām.

Turpmāko divu līdz sešu mēnešu laikā tiks ļauts implantiem un kaulam savienoties, lai veidotu enkurus jaunajiem zobiem. Pēc tam būs pienācis laiks atvērt implantus, noņemt pagaidu dziednieciskos vāciņus (vai pagaidu zobus) un piestiprināt balstus. Pēc šīs procedūras Jūsu smaganas varēs sadzīt pāris nedēļu laikā.

Visbeidzot, pie balstiem tiks piestiprināti pilni tiltiņi vai pilnas protēzes, kas izveidotas tā, lai atdarinātu Jūsu dabiskos zobus. Pēc neilga laika jūs atgūsiet pārliecību par savu smaidu un spēju normāli košļāt un runāt.