Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Liepājā vārda dienu svin 526 Edgari, 32 Danutes, 84 Danas un 33 Dani. Vārda dienā sveicam Edgaru Poheviču.

Pastāsti nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Esmu fotogrāfs, liepājnieks. Mana ikdiena ir fotogrāfijas, to fotografēšana un sagatavošana. Lielāko laiku no sava darba pavadu pie datora, bet atpūtas brīžos ar savējiem iepazīstam Liepāju un tās apkārtni.

Esi viens no vadošajiem fotogrāfiem Liepājā. Kā jūties, par to domājot?
Nekad neesmu par to domājis. Vienkārši daru to, kas man ļoti patīk.

Ko tev sniedz fotografēšana un fotogrāfija?
Fotografēšana un fotogrāfija man ļauj parādīt pasauli citiem tā, kā to redzu. Pēdējos gados fotografēšana ir kļuvusi par manu dzīvi, jo tā mani pavada ikdienā. Man ir paveicies, jo mans hobijs ir kļuvis par manu darbu un mans darbs ir mans hobijs.

Cik sen ar to nodarbojies?
Ar fotografēšanu aizraujos jau kopš pamatskolas pirmās klases. Tajā laikā gāju foto pulciņā, pionieru namā, kur mācījāmies bildēt ar vecajiem filmiņu aparātiem, un paši taisījām laboratorijā bildes.

Fotografēšana vienmēr ir bijusi mans hobijs, un tā ir arī tagad. Vienīgi tagad mans hobijs ir arī mans darbs.

Vai esi fotografēšanu apguvis kādā mācību iestādē profesionāli?
Nē, man nav izglītības fotomākslā. Lielāko daļu esmu apguvis pašmācības ceļā un apmeklējot dažādas meistarklases.

Kā ieguvi tādu popularitāti?
Uz šo jautājumu man īsti atbildes nebūs, jo nezinu cik populārs tad esmu. Zinu to, ka daru to, kas man patīk un ko mīlu darīt. Ja tas jebkādā veidā dara mani populāru, tad – lai tā būtu.

Pats labāk teiktu, ka esmu atpazīstams.

Kura, tavuprāt, ir skaistākā vieta Liepājā?
Man liekas nav pareizi dalīt Liepāju skaistākās vai mazāk skaistās vietās. Man tā visa ļoti patīk. Šeit ir daudzkas interesants, un katrā vietā ir sava burvība.

Kura vieta ir īpaši mīļa Liepājā?
Man nav vienas īpaši mīļas vietas Liepājā, ja neskaita būšanu mājās ar savējiem.

Ļoti patīk jūrmala, mums ir vairāki brīnišķīgi parki, skaistas koka mājas, daudz greznu vecu namu. Mums ir fantastiski saulrieti un noteikti arī ļoti skaisti saullēkti, bet, tā kā man patīk no rītiem pagulēt, tad saullēktus redzu retāk.

Vai tev ir kāda vieta Liepājā, kura ir jaunatklājums tev, kur ieteiktu aiziet arī citiem?
Ieteiktu izmantot tās iespējas, ko Liepāja mums dod. Mēs ar ģimeni daudz pastaigājamies pa Liepāju, skatoties kā tā mainās, un iesaku arī citiem to darīt. Liepājā ir tik daudz skaistu namu, dažādu interesantu mazu ieliņu.

Mums ir iespēja katru rītu vērot saullēktu ezera pusē un saulrietu jūras pusē. Mēs dzīvojam tik skaistā vietā, izmantojiet to!

Kam pievērs uzmanību ikdienas skrējienā?
Ikdienas skrējienā sanāk mazāk pievērst kaut kam uzmanību. Kad strādāju, tad visa uzmanība ir darbam, kad atpūšos, tad baudu apkārtni.

Kā patīk vārda diena pavasarī?
Patīk. Pavasaris ir pārmaiņu laiks, tāpat kā rudens un priecājos, ka pavasarī ir vārda diena, bet rudenī dzimšanas diena.

Tavs novēlējums visiem, kam šodien ir svētki!
Sviniet dzīvi! Baudiet to un izmantojiet sev dotās iespējas!