Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas datiem, Liepājā šodien vārda dienu svin 836 Andreji, 605 Andri un neviens Andrievs.
Šodien vārda dienā sveicam vēsturnieku, Baltijas Starptautiskās akadēmijas pasniedzēju Andri Kūlu.
Andris Kūla ir strādājis Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolā par skolotāju, bet tagad ikdienā sastopams Baltijas Starptautiskajā akadēmijā, kur studentiem pasniedz tiesību vēsturi. Andris labprāt raksta zinātniskus rakstus un brošūras: "Dažādi mani raksti ir publicēti, tajā arī viena grāmata – brošūra "Bruņinieki", kurā aprakstu bruņinieku vēsturisko attīstību. Šobrīd strādāju pie nākošās brošūras, kurā būs stāstīts par kara kuģiem vēsturiskā griezumā."
Andris Kūla ir vēsturnieks un, kā atzīst, tā bija viena no viņa trim izvēlēm jau kopš bērnības laika: "Man bija trīs jaunības mīlestības: filozofija, vēsture un bioloģija. Bioloģiju tālāk neapguvu tāpēc, ka biju par slinku un pietiekoši labi nemācījos ķīmiju, no filozofijas mani atrunāja mamma, bet tā sakrita, ka tajā gadā, kad stājos universitātē, arī nebija uzņemšana. Bet pēc tam es jau biju iestājies vēsturniekos un pāriet kaut kā negribējās, kaut gan draugi mani vēlējās pierunāt."
Brīvajā laikā Andris strādā pie savas otrās brošūras, veic dažādus mājai nepieciešamus darbus un kopā ar sievu Gitu rūpējas par pamestiem dzīvniekiem, sadarbojoties ar dzīvnieku biedrībām: "Mums arī tagad ir viens kucēns, kas meklē mājas, interneta portālā www.draugiem.lv manā profilā var viņu aplūkot! Naudu par šo darbu mēs neprasām, cenšamies šos dzīvnieciņus vakcinēt, attārpot un atrast viņiem labas mājas. Mēs gribam ar savu piemēru parādīt, ka vienkārši cilvēki bez jebkādiem īpašiem līdzekļiem var palīdzēt un, ja mēs katrs kaut nedaudz izdarītu, tad šādu bezpalīdzīgu dzīvnieku būtu mazāk. Mēs esam sabiedrība un tas ir mūsu katra uzdevums!"
Uz jautājumu kā jūs redzat Liepājas attīstību, Andris Kūla pastāstīja: "Vēsturiski skatoties, attīstība bija caru laika beigās, no 1890. līdz 1914.gadam, un padomju laiku beigas, kad attīstījās zvejas flote, uzņēmums "Lauma". Šobrīd, gluži kā Latvijas laikā, ir zināma stagnācija. Latvijas laikā tā bija mazāka, jo Liepājas ostā notika aktīvāka tirdzniecība, bet tagad mums ir jākonkurē arī ar Rīgu un Ventspili. Es domāju, ka Liepāja varētu attīstīt daudz lielākas jaudas, un zināmā mērā Rīga un Ventspils mūs piebremzē. Ticu, ka ar laiku valsts dienvidrietumu punkts attīstīsies un tirdzniecība palielināsies - uzplaukums noteikti būs! Liepāja ir cilvēki, savas pilsētas patrioti!"
Andris Kūla novēl visiem svētku svinētājiem: "Esiet iejūtīgi pret apkārtējiem – nepaejiet garām ne cilvēkiem, kas lūdz, ne dzīvniekiem, kas nevar pateikt, ka viņiem vajadzīga palīdzību. Būsim iecietīgi savā starpā, neapvainosimies uzreiz, kad kādam ir slikts garastāvoklis. Un visbeidzot, būsim savas pilsētas, darba, ģimenes patrioti! Jo kā teikts Jaunajā Derībā: "Mīliet savu tuvāko, kā sevi pašu!"."