Kā liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati, Liepājā vārda dienu atzīmē 221 Biruta un 25 Mairitas, bet nesvin neviena Bernedīne.

Šodien vārda dienā sveicam liepājnieci, biedrības "Dižvanagi" aktīvisti Birutu Jantoni. Liepāju par savām mājām gaviļniece sauc jau 18 gadus. Vaicājot, kas viņai patīk Liepājā, viņa atbild: ‘’Droši vien, ka atmosfēra. Tas, ka šeit notiek dažādi pasākumi. Protams, arī jūra, klusums, tas, ka nekur tālu nav jābrauc, viss ir tepat.’’

Biruta atklāj, ka brīvā laika esot mazs, taču, kad parādoties kāda iespēja, to viņa velta tikai sev. ‘’Lasu grāmatas, eju uz teātri, mēģinu apgūt jaunas lietas; kas jauns parādījies pasaulē. Apmeklējot Liepājas teātri, patīk iedziļināties izrādē un tādā veidā varu ‘’atslēgties’’ no ikdienas. Apbrīnoju aktierus, kas prot to visu uzvest un
parādīt.

Jābūt lielai prasmei, lai otram cilvēkam parādītu izrādi, uzrunātu skatītāju. Kopā ar lielo dēlu vienreiz nedēļā ejam arī uz pirti, baseinu – šī aktivitāte gan vairāk paredzēta viņam saistībā ar veselību,’’ liepājniece uzskaita savas aktivitātes. Vēl viena Birutas sirdslieta ir autobraukšana. Kas viņu iedvesmo? ‘’Tie noteikti ir
cilvēki, kas nečīkst un nepīkst, bet vienmēr prot atrast kaut ko pozitīvu, rast jaunas idejas. Vēl spēku smeļos savos bērnos, kas dod ļoti daudz pozitīvismu,’’ viņa atbild.

Vaicājot, kādu liepājniece redz Liepājas nākotni, viņa komentē: ‘’Gribas cerēt, ka viss ies uz augšu, jo jau notikušas daudzas pozitīvas lietas –  sakārtota Liepājas apkārtne.

Tas, kas notiek šogad Liepājā, manuprāt, būs jauno māmiņu rekords, ja ne Latvijā, tad vismaz Liepājā (smejas). Redzu, ka ļoti daudzas pastaigājas ar mazuļiem, vai arī, kam tikai būs mazie. Pati pazīstu daudzas māmiņas, kam šogad  jau piedzimuši bērniņi.

Biruta stāsta, ka dzīvē bijuši vairāki izaicinājumi. Viens no izaicinājumiem bijis saņemties un aiziet studēt uz augstskolu pēc septiņu gadu pārtraukuma no iepriekšējām mācībām.

‘’Ceru, ka vēl vienu izaicinājumu piepildīšu,’’ noslēpumaini saka liepājniece. Minot pēdējo spilgtāko notikumu, Biruta norāda uz jaunāko dēlu: ‘’Laikam, ka šis burlaks (smaida).’’ Biruta smejoties teic, ka smieklīgākā lieta, ko par sevi dzirdējusi, ka esot ‘’baigais sievišķis ar krampi’’. Viņa atklāj, ka šādu frāzi nākoties dzirdēt diezgan bieži. ‘’Man dažbrīd par veicamajiem darbiem liekas, ka tas nav nekas, taču citam – kaut kas neiespējams,’’ smaida Biruta. Vēl citi pamanījuši viņas centību un neatlaidību. ‘’Liktenis bijis labvēlīgs, lai sasniegtu mērķus,’’ teic liepājniece.

Biruta atzīst, ka pašai svinēt savus svētkus nepatīkot, bet citiem sagādāt pārsteigumu – tas gan.  Vienmēr viņa piedomā, kā varētu iepriecināt savus mājiniekus īpašos brīžos – dzimšanas dienās, vārda dienās.