Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem Liepājā vārda dienu svin 157 Imanti, 16 Rimanti, 13 Ingari un 23 Intari. Vārdadienā sveicam Ingaru Gudermani.

Pastāsti nedaudz par sevi un savu ikdienu!
Ikdiena paiet ļoti dažādi, katra diena nelīdzinās iepriekšējai, jo tās ir ļoti atšķirīgas. No rīta mani pieceļ suņi. Man tie ir veseli trīs – Austrālijas aitu suns Alfijs, miniatūrais šnaucers Poga un bokseru šķirnes dāma Jorka, šiem trīs kompānijā ir arī kaķis – Kanādas sfinksa dāma Saša.

Visi suņi jāizved pastaigā, jāpabaro, tikai tad taisu kafiju un brokastis sev. Paskatos kas iekritis e-pastā, tad sāk zvanīt telefons, un ir jādodas ikdienas gaitās, kas ir ļoti dažādas un krāsainas.

Pastāsti nedaudz par kanisterapiju – kas tā ir, kā darbojas, vai ar to var nodarboties jebkurš, kuram ir suns?
Kanisterapija ir viena no zooterapijas nozarēm, kur terapeita pienākumus veic speciāli atlasīts, apmācīts un sertificēts suns. Kanisterapija ir papildu rehabilitācijas veids, kas pastiprina pamata rehabilitācijas efektivitāti, tomēr to var izmantot arī kā pastāvīgu rehabilitācijas veidu.

Terapijas suņi tiek speciāli atlasīti, testēti, apmācīti, un nodarbības vada terapeits. Izvērtējot diagnozi, katram bērnam tiek sastādīts individuāls vingrinājumu komplekss, ņemot vērā bērna vecumu, spējas un vēlamo rezultātu. Suni piemeklē atbilstoši diagnozei un terapijas mērķim. Iespējamas arī nodarbības bērnu grupām.

Izvēloties suņus, kanisterapijai jāņem vērā tā pirmatnējā izcelšanās, vēsturiskais pielietojums, lai tie būtu speciāli selekcionēti, labi saprastos ar cilvēkiem un bērniem un būtu piemēroti mierīgi un labi apmācīti suņi.

Ja suns var nolikt specializētu eksāmenu, tad kāpēc, lai cilvēks neiesaistītos kanisterapijā!?

Kāpēc izvēlējies darboties tieši ar kanisterapiju?
Darboties kanisterapijā ir interesanti, jo suns ir kaut kam paredzēts, tas nav tikai dīvāna priekšmets vai, lai skaisti izskatītos. Katram sunim ir savs uzdevums, kuru saimnieks, kurš vēlas sagādāt sunim interesantu dzīvi, palīdz to piepildīt.

Nav jau tā, ka darbojos tikai ar kanisterapiju, vēl dažreiz vadu pasākumus un Ziemassvētkos iejūtos visgaidītākā tēla – Ziemassvētku vecīša – lomā.

Esi darbojies dažādās sfērās, afērās. Kas ir bijis interesantākais un atmiņā paliekošākais?
Katra nodarbošanās – vai tas bija kāds projekts, vai pastāvīgs darbs, viss ir bijis kā solis, lai pierādītu sev, ka ko tādu varu. Strādājot Rietumu Radio, bija jautrs un interesants laiks kaut gan arī Leļļu teātrī nebija garlaicīgi.

Kam ikdienas steigā pievērs uzmanību?
Tagad lielām lietām un notikumiem, sīkumi bieži vien paliek neievēroti. Pievēršu uzmanību cilvēkiem, un tam, kā viņi uztver dzīvi. Tas ir interesanti. Kā teica kāda psihoterapeite – teātris par baltu velti!

Kur smelies spēku un iedvesmu?
Labs jautājums, galvenokārt, no saviem dzīvniekiem – suņiem. Grobiņas novadā "Dižvanagos" ir divi brīnišķīgi poniju brāļi, kuri ir jāpieskata, jāpabaro. Man ļoti patīk zirgi, bet tāpēc, ka nav iespēja lielo zirgu turēt, tad ponijs ir mazs lielais zirgs. Protams iedvesmojos no skaistām lietām, dabas (gadalaikiem), interesantiem cilvēkiem!

Kura Liepājas vieta ir tev tuva?
Jūrmalas parks un piejūras zona, pie parka. Tur ir tāda liepājnieciska sajūta.

Kurus kultūras pasākumus apmeklē un kādus iespaidus uz tevi tie atstāj?
Jāatzīst, ka grēkoju un apmeklēju tos reti, bet ļoti liels prieks par Liepājas teātri un tā izrādēm – jāsaka, ka sliktu izrāžu nav, ir tikai slikti un ar galvu nedomājoši skatītāji! Šad tad ir iespēja paklausīties koncertus, ko mums piedāvā "Lielais dzintars", ir forši!

Ko Liepājā vajadzētu uzlabot vai ar kādu iestādi, pakalpojumu papildināt?
Diennakts veikalu un aptieku vajag! Kādreiz bija, bet šobrīd ir žēl, ka nav, jo gadās aizmirst nopirkt kaut ko nelielu, bet desmitos vakarā jau visi veikali ciet, bet benzīna uzpildes stacijās nav tas, ko parasti vajag, piemēram, suņu vai kaķu barība.

Kā sevi palutini svētkos?
Man garšo saldumi. Zinu, ka neveselīgi, bet man garšo kūkas.

Tavs novēlējums visiem šīs dienas gaviļniekiem!
Esiet veseli, laimīgi, lai jums daudz jauku paziņu un draugu, kuri jūs neaizmirst apsveikt! Priekā!