Kultūras tramvaja reisā ceturtdien, 2. oktobrī, pulksten 17.01 no pieturvietas "Kurzeme" kā pasažieri dosies arī dažādu sugu suņi kopā ar saviem saimniekiem un skolotājiem.

Tas notiks par godu Starptautiskajai dzīvnieku aizsardzības dienai, kas visā pasaulē tiek atzīmēta 4. oktobrī.

Kultūras tramvajā viesosies Liepājas Dzīvnieku audzētāju biedrība – vēju pilsētas suņu īpašnieku klubs, kurā apvienojušies cilvēka senākā drauga cienītāji, audzētāji, hendleri un kinoloģijas speciālisti ar saviem mīluļiem. Brauciena laikā tiks sniegtas konsultācijas par suņu audzināšanu,  ēdināšanu, veselību u.c. jautājumiem. Pasažieriem būs iespēja Kultūras tramvajā sastapt dažādu sugu suņus, kā arī suņus – dakterus (kanisterapija). Tāpat reisā laikā pasažieri varēs iepazīties ar Liepājas pilsētas pašvaldības dzīvnieku patversme "Lauvas sirds" darbību, kā arī saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem par dzīvnieku adopcijas iespējām.

Starptautisko dzīvnieku aizsardzības dienu pasaulē atzīmē jau kopš 1931. gada.

Kultūras tramvaja reisa laikā, kad tramvajs pieturvietā "Kurzeme" uzņem māksliniekus un pasažierus un dodas DR virzienā, ikviens var braukt pilnu apli, iegādājoties tikai vienu tramvaja biļeti. Parasti, lai izbrauktu šādu apli (pieturvietas – "Kurzeme", M. Ķempes iela, Brīvības iela, "Kurzeme") nepieciešamas trīs biļetes.

Atgādinām, ka no 8. maija ikviens Kultūras tramvaja pasažieris – gan liepājnieks, gan pilsētas viesis – iegaumējot kultūras aktivitāšu laikā nosauktu paroli, var uzsākt dalību vēl nebijušā konkursā. Konkurss ilgs līdz gada beigām un galveno balvu iegūst tas konkursa dalībnieks, kurš būs iegaumējis un noslēguma pasākumā varēs nosaukt ne mazāk kā desmit paroles. Pasākuma organizatori aicina pasažierus būt uzmanīgiem un paroles iegaumēt, piemēram, tās pierakstot.

Konkursu rīko Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports" sadarbībā ar SIA "Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs" un Liepājas pilsētas domi.

Lai piedalītos konkursā, katram konkursa dalībniekam ir jāpiedalās pēc iespējas vairākās Kultūras tramvaja aktivitātēs. Katrā Kultūras tramvaja aktivitātē pasākuma rīkotāji nosauc paroli, kas pasažieriem jāiegaumē. Konkursa galveno balvu – abonementa biļeti vienam ceturksnim visiem sabiedriskā transporta veidiem iegūst tas konkursa dalībnieks, kurš būs iegaumējis un noslēguma pasākumā varēs nosaukt ne mazāk kā desmit paroles. Konkursa nolikums pieejams mājas lapā www.liepajastransports.lv  un www.liepaja.travel

Informāciju sagatavoja Liepājas pilsētas pašvaldības aģentūra "Liepājas sabiedriskais transports"