Latvijā plaši pazīstamais Latvijas Universitātes pētnieks un astronoms Ilgonis Vilks, viņa nerimstošā zinātkāre un prasme ieinteresēt par Visumu apkārtējos, mudinājusi dramaturģi Sandiju Santu radīt oriģinālu dramaturģiju iestudējumam "Ilgonis un (Vis)visums", kas Edgara Niklasona režijā pirmizrādi piedzīvos sestdien, 22. augustā, uz Liepājas Leļļu teātra skatuves.


Visuma rašanās ir viena no lielākajām cilvēces mistērijām, ir bijusi un turpina būt daudzu eksistenciālu jautājumu pamatā. Tāpēc izrāde tiecas plaši atvērt logu uz zināšanām par kosmosu, kā arī rosina vēlmi meklēt un izprast savas un Visuma izcelsmes pirmssākumus. Radošā komanda izrādi tēlaini dēvē par Visuma ekspedīciju vienā cēlienā un to veidojusi kā saistošu un informatīvi piesātinātu piedzīvojumu sākumskolas vecuma bērniem.    


"Izziņa un pētniecība kļūst aizraujoša un jautra, ja šajā piedzīvojumā bērns var dalīties ar draugiem. Un izrādē tādi ir veseli trīs – astronoma Ilgoņa Vilka prototips, pētnieks Ilgonis Vilciņš un viņa kompanjoni suņi," komentē lugas autore Sandija Santa.


Iestudējuma vizuālā estētika, kā arī tās divi galvenie varoņi astro suņi Koss un Moss atsauc atmiņā aizvadītā gadsimta sešdesmitos gadus, kad Zemes orbītu kosmosa raķetē apriņķoja pirmie dzīvnieki.


"Izrādē esmu sapludinājis leļļu teātra un vizuālā teātra estētiku. Piemēram, kosmosa attēlus atveidojam, pludinot dažādu krāsu tintes uz sen aizmirstā kodoskopa," atklāj izrādes režisors un vizuālās koncepcijas autors Edgars Niklasons .


Iestudējums tapis ar Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 4 eiro, izrādes dienā 5 eiro. Skolēnu grupām, ģimenes kares "3+" īpašniekiem un personām ar invaliditāti 3 eiro. Biļešu tirdzniecība Liepājas Leļļu teātra kasē, Rožu laukumā 5/6, 3. st., 79.kab. darba dienās no pulksten 10 līdz 16, brīvdienās stundu pirms izrādes sākuma.

Pirmizrādes: 22. un 23. augustā pulksten 12. Turpmākās izrādes: 4. septembrī pulksten 18, 6. un 12. septembrī pulksten 12.