Liepājas Leļļu teātrī darbu pie jauna iestudējuma sākumskolas vecuma bērniem "Ilgonis un (Vis)visums" atsācis režisors Edgars Niklasons un dramaturģe Sandija Santa, informē SIA "Liepājas Leļļu teātris" sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Radošā komanda izrādi tēlaini dēvē par visuma ekspedīciju vienā cēlienā, jo stāsta iedvesmas avots un izrādes zinātniskais konsultants ir labi zināmais latviešu astronoms Ilgonis Vilks. Izrāde top kā saistošs un informatīvi piesātināts vēstījums par kosmosu un cilvēka alkām izzināt un vienmēr meklēt atbildes uz jautājumiem par Visuma pirmssākumiem un savu izcelsmi.

Režisors Edgars Niklasons un dramaturģe Sandija Santa sadarbību izmēģinājuši ar kopdarbiem Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī izrādē "Noziegums vai sods", kā arī Rēzeknes teātrī "Joriks" izrādē "Cauruļzobis Vienīgais" un izrādē "Spokuskopija", kas saņēma 2018./2019. gada sezonas Spēlmaņu nakts nomināciju kateorijā "Gada izrāde bērniem".    

Edgars Niklasons zināms kā režisors, kurš meklē un risina bērniem un jauniešiem aktuālas tēmas, izmantojot laikmetīgu teatra valodu. Edgars Niklasons iestudējis izrādes gan Latvijas Leļļu teātrī, gan uz alternatīvām teātra skatuvēm un pievērsies tādam iesaistošam tātra formātam kā kopienas teātris. Savukārt izrādes autore Sandija Santa Liepājas Universitāte studē rakstniecību, interesējas par austrumu kultūru un skatītājiem zināma ar projektiem dažādos neatkarīgos teātros. Sandija Santa ir dramaturģe izrādei "Jatakas" Zīmējumu teātrī, kas tapusi Vara Klausītāja režijā pēc austrumu pasaku motīviem, kā arī Liepājas teātra izrādei "Smaragda pils@TA. Enter" Gaļinas Poliščukas režijā.

Iestudējums top ar Liepājas pašvaldības finansiālu atbalstu. Biļešu cena iepriekšpārdošanā 4 eiro, izrādes dienā 5 eiro. Skolēnu grupām, ģimenes kares "3+" īpašniekiem un personām ar invaliditāti 3 eiro. Biļešu tirdzniecība Liepājas Leļļu teātra kasē, Rožu laukumā 5/6, 3. st., 79.kab. darba dienās no pulksten 10 līdz 16, brīvdienās no 11 līdz 12.

Pirmizrādes: 22. un 23.augustā 12.00   
Turpmākās izrādes: 4.septembrī 18.00, 6. un 12.septembrī 12.00

Radošā komanda:
Režisors un vizuālās koncepcijas autors| EDGARS NIKLASONS
Lugas autore | SANDIJA SANTA
Lomās | INGARS GUDERMANIS, SIGNE APSE
Leļļu mākslinieces | KRISTA ĶIPURE, MADARA MIERIŅA
Komponists | KASPARS NIKLASONS
Zinātniskais konsultants | ILGONIS VILKS