Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes statistikas dati liecina, ka šodien Liepājā vārda dienu svin 7 Paulīnes, 158 Paulas un 8 Jasmīnas.

Šodien vārda dienā sveicam Liepājas Universitātes studenti Paulu Liepiņu. Viņa Liepājā dzīvo jau astoto gadu un pavasarī absolvēs Kultūras vadības programmu. „Pašlaik strādāju saistībā ar klientu un mārketinga menedžmentu. Viens no aktuālākajiem darbiem ir bakalaura rakstīšana un pēdējo eksāmenu kārtošana. „Bērnība bija spilgtākais, labākais un bezrūpīgākais laiks dzīvē. Bet visvairāk atceros savas dzimšanas dienas un vārdadienas svinības, kuras vienmēr tika svinētas kopā, jo mana dzimšanas diena ir 5.februārī, un vārda diena ir jau pēc piecām dienām. Jutos mazliet apdalīta, bet nevaru sūdzēties, jo manas svētku ballītes vienmēr bija izdevušās un neaizmirstamas. „Vislabāk jūtos savās mājās kopā ar savu vīriņu, kā arī mājās pie mūsu abu ģimenēm,” teic studente. Vislabāk viņai atmiņā palicis: „Svētku rītā pašā agrumā zvans pie durvīm, atveru – priekšā daudz baltu, garu rožu, aiz tām stāv brālēns, kurš kā kurjers tās piegādāja no mana tēta.” Savā vārda dienā jauniete plāno aicināt ciemos savu kursabiedrus un draugus spēlēt pokeru. Paula Liepiņa: „Visiem novēlu patiesi laimīgu šo gadiņu, izbaudīt ikdienas prieka mirkļus un vairāk smaidīt, jo kas gan cits, ja ne mēs paši darīsim savu dzīvi krāsaināku!” Kaut gan meitenes dzimtā pilsēta ir Talsi, Liepāja viņai vienmēr ir bijusi sirds pilsēta. „Es patiesi sajūtu tās silto, muzikālo un maģisko auru, taču pilsētai ir jāattaisno šī burvība un pašai jāsāk izskatīties vizuāli daudz pievilcīgākai, interesantākai; ne tik pelēkai. Šajā ziņā pilsēta nevar gulēt uz vecajiem lauriem, novēlu tai spodrināt savu tēlu vēl aktīvāk un spēcīgāk!’’ aizdomājas studente.

Šodien dzimšanas dienā sveicam arī liepājnieku Jāni Ķīnastu.

Kur tu pašlaik dzīvo, vai esi liepājnieks?
Nu jau pēdējos četrus gadus ikdienā uzturos Rīgā, bet pastāvīgi tur dzīvoju 3,5 gadus. Protams, izvēle par labu Rīgai krita izvēlēto studiju dēļ, kas manā gadījumā bija vides zinātne LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātē.
Ja atklāti, tad uzskatu sevi par liepājnieku, kurš dzimis Jelgavā, uzaudzis Durbē, bet pieaudzis Liepājā.

Kādā jomā tu strādā, varbūt tev jau ir kāda profesija?
Ja tā var teikt, tad strādāju savā jomā, ņemot vērā vides zinātnes nozares plašumu. Strādāju pilsētplānošanas uzņēmumā „Grupa93”. Mūsu firma izstrādāja jauno Liepājas pilsētas teritorijas plānojumu, kā arī aktuāli ir citi projekti Liepājas tuvumā, tāpēc varu teikt, ka darbs saikni ar Liepāju ir tikai stiprinājis.

Jaukākais apsveikums dzimšanas dienā?
Labs jautājums. Laikam jau tas bija pērn, kad naktī pie manis ieradās draugi un uzdāvināja lidojumu ar deltaplānu, kuru vēl arvien neesmu izmantojis. Un par to kaunos. Tomēr vēl jau nevaram zināt, kā svinības izvērtīsies šogad. Ja atsaucam atmiņā tālāku bērnību, tad viennozīmīgi spilgtākais atmiņas saistās ar 5 gadu dzimšanas dienu, kad man bija trīs tortes. Neizdzēšama aina.

Kāda ir spilgtākā epizode no bērnības?
Katrs jautājums paliek arvien labāks (smejas). Labākais jau šādā situācijā, ka ātri jāsaprot, cik daudz var stāstīt .. (smejas).
Pēdējos gados pat vecāki neko tādu nav jautājuši. Kur nu vēl tuvākie draugi (smejas). Protams, es varētu minēt dažādas ainiņas no lauku sadzīves, bet spilgtākā?

Laikam jau tā ir epizode no 1997.gada ziemas, kad izsitu priekšējo zobu.
Paņēmu slidas, aizgāju līdz dīķim (kas vienam pašam bija stingri aizliegts) un cenšoties uztaisīt ko līdzīgu lēcienam vai piruetei, pamatīgi „nožāvos”. Ironija slēpjas faktā, ka to izdarīju ar daiļslidošanas slidām. Un spilgtākā no epizodēm šī laikam ir arī tā iemesla dēļ, ka visa epopeja ar priekšzobu vēl arvien nav beigusies (smejas).

Varbūt vari pastāstīt par aktuālākajiem darbiem?
Aktuālākā problēma noteikti ir saistību nokārtošana ar fakultāti, bet vispār jau, ja to var nosaukt par darbu, tad pašlaik aktuāli ir būt priecīgam un laimīgam.

Kā Tu raksturotu liepājniekus? Tagad Tev, kad dzīvo Rīgā, ir iespēja salīdzināt...

Liepājnieks? Liepājnieks ir vairāk īpašība nekā piederība, lai arī tās nav divas strikti nošķiramas lietas. Domāju, ka liepājnieks ir vairāk „kas tu esi”, nevis „no kurienes tu nāc”. Tas ir ļoti brīvs un atvērts cilvēks. Noteikti daļa atbildības ir jāuzņemas vējam un mūzikai.

Pieļauju, ka daudzi nemaz neapzinās, cik milzīga loma katra liepājniekā personībā ir bijusi tieši telpai, kas mums visiem bijusi apkārt, kad sākām katrs sevi veidot par to, kas pašlaik esam. Un šī telpa ir Liepāja. Tās parki, ielas, skumjie rudeņi un karstās vasaras.

Liepājnieki ir viena liela ģimene. Starp citu, vienīgā ģimene, kurai Rīgā ir sava vēstniecība.

Šis jautājums patiesībā ir ļoti vērtīgs un uz to vienmēr pats esmu centies iekšēji atbildēt, jo pats neesmu dzimis Liepājā, bet šo pilsētu uzskatu par savām īstajām mājām.

Domāju, tas pasvītro to, ka mājas ir tur, kur ir tava sirds. Īsāk sakot, liepājniekus no citiem atšķir tā Liepājas padarīšana, ka Tu nekad neaizmuksi no tā, kas Tu esi. Piemēram, ir ļoti daudz cilvēku, kuri neizbēgamā studēšanas Rīgā scenārija dēļ pārvācas uz galvaspilsētu (ne tikai liepājnieki) un pēc pāris gadiem sevi sauc par rīdziniekiem.

Liepājnieks vienmēr paliks liepājnieks. Un tā ir iezīme ar ko lepoties.

Kāda ir Tava dzīves filozofija, moto?
Ja šo jautājumu man uzdotu pirms pāris gadiem, es noteikti teiktu, ka vajag darīt visu, lai notiktu nemitīga attīstība. Bet tagad? Prieks, labestība un gaišums noteikti ir pamatvērtības, kaut arī tas, iespējams, izklausās savādi.Taču ja specifiskāk, tad moto noteikti ir „radīt un darīt”. „Make it not take it.”

Hobiji, intereses par kuriem vari pastāstīt?
Man patīk lasīt (smejas). Bet, vai tas ir hobijs? Nezinu! Neeju mājās un nespēlēju datorspēles, nelīmēju kuģa modelīšus, negatavoju katru reizi savādākas itāļu vakariņas ar dažādiem ēdieniem (smejas).

Kur vislabāk jūties?
Vieta?

Pirmais, kas Tev asociējas! Varbūt kādi apstākļi.
Hmm. Silts jūlija vakars. Liepājas mols. Draugi un fonā skan „Red Hot Chilli Peppers”.