Šonedēļ pie Krišjāņa Valdemāra ielas 16. nama varēja redzēt rosāmies bērnu pilnmetrāžas piedzīvojumu komēdijas "BUM!" filmēšanas grupu.


Kā portālam irliepaja.lv pastāstīja filmas izpildproducente Inese Rozentāle, tika filmēta galvenā varoņa māja, kuru pēc pamatīgas meklēšanas filmas veidotāji atraduši Valdemāra ielā.


Filmēšana dažādās vietās Liepājā norisināsies arī šodien un rīt, bet nākamnedēļ filmēšanas grupa četras dienas strādās Olaine. Tās arī būs pēdējās filmēšana dienas, pastāstīja Rozentāle.


Filmas “BUM!” uzņemšana sākās 16.jūlijā Liepājas Valsts 1.ģimnāzijā, kur, saskaņā ar scenāriju, mācās filmas varonis Hugo. Iepriekš bijis plānots, ka filma tiks uzņemta 24 dienu laikā, un, kā sacīja Rozentāle, filmēšanas grupa cer iekļauties termiņā.


Jau vēstīts, ka sākusies filmēšana bērnu pilnmetrāžas piedzīvojumu komēdijai "BUM!", kuras režisores ir raidījuma "Tutas lietas" veidotājas Marta Selecka un Andra Doršs.


Filmas režisores iepriekš veidojušas Latvijas bērnu seriālus "Tutas lietas" un "Emī un Rū" un abas atkal apvienojušās, lai iepriekš gūto pieredzi transformētu kopīgā pilnmetrāžas filmā "BUM!".


Filmas scenārija autore ir Lote Eglīte, kura rakstījusi scenārijus vairākiem animācijas projektiem un spēlfilmām.


Filma "BUM!" aizraujošā, pārsteidzošā un sirsnīgā manierē stāstīs par divu divpadsmitgadīgu puiku draudzību, kas kāda maģiska notikuma rezultātā sašķobījusies. Toms un Hugo ir labākie draugi jau kopš bērnudārza laikiem, kopā spēlē datorspēles, mācās skeitot un pamestā garāžā aprūpē savu slepeno komandas biedru – hameleonu Janču. Kad pēc neveiksmīga trika ar skrituļdēli Hugo salauž degunu un iegūst maģiskas superspējas, neveiklais sīcis kļūst par spicāko puiku visā skolā. Hugo vairs nav laika, lai kopā ar labāko draugu gatavotos skolas konkursam "Talantu tandēms", jo nu ikviens skolas biedrs grib draudzēties ar "supervaroni" Hugo.


Adrians Petrovics (no labās) un Dāvis Emīls Ozols uzņemšanas laukumā. Publicitātes foto.


Filmas galvenos varoņus atveido neprofesionāli aktieri – Hugo lomā iejutīsies liepājnieks Adrians Petrovics, bet Tomu atveidos Dāvis Emīls Ozols no Rīgas. Puiku klases un skolas biedrus spēlēs vietējie Liepājas un Ventspils bērni. Epizodiskās pieaugušo lomās iejutīsies arī profesionāli aktieri – Liene Sebre, Ance Strazda, Rihards Zelezņevs, Artis Robežnieks un lieppājnieks Gatis Maliks. Savukārt skolas populārākās meitenes lomu atveidos influencere "Alishuks M".


Filmas radošajā komandā ir operators Gatis Grīnbergs, skaņu režisors Tālivaldis Tālis Āboliņš, gaismu mākslinieks Juris Zemītis, mākslinieks Jānis Bijubens, kostīmu māksliniece Jūlija Volkinšteine, grima māksliniece Maija Gundare, savukārt filmas mūziku komponēs Amsterdamā dzīvojošā latviešu komponiste Laura Polence. Filmas producenti ir Uģis Riekstiņš un Elīna Jozauska.


Plānots, ka filma "BUM!" uz ekrāniem nonāks jau 2024.gada septembrī.


Filmu "BUM!" producē studija "Picture House", kas paralēli arī beidz darbu pie režisores Elzas Gaujas drāmas "Pastkarte no Romas", kurā galvenās lomas atveido aktieri Jānis Jarāns un Indra Burkovska. Filmas "Pastkarte no Romas" pirmizrāde plānota 2024.gada janvārī.


Filmas "BUM!" tapšanu finansē Nacionālais kino centrs. Filmu atbalsta "Latvijas mobilais telefons".TV Kurzeme sižets par filmas uzņemšanu