Decembrī LOC peldbaseins un SPA komplekss atzīmēs piecu gadu jubileju. Kopš 2011.gada 21.decembra filtri un ventilācijas sistēmas nav pārstājušas darboties ne dienu.

Par to, kā peldbaseins un SPA komplekss, kuru šajā laikā apmeklējis gandrīz miljons cilvēku, sagaida savu pirmo nelielo jubileju, portāls pārliecinājās kopā ar Liepājas Olimpiskā centra (LOC) valdes priekšsēdētāju Gati Griezīti, mārketinga vadītāju Mārtiņu Sīli un baseina un SPA vadītāju Jānis Ozoliņu.

LOC baseina un SPA centra neredzamā saimniecība, kas atrodas virs un zem baseina un SPA telpām, ir mūsdienīga – viss kompjuterizēts, cilvēkus neredz, jo sistēma strādā automātiski – gan ventilējot kompleksu ("plaušas"), gan nepārtraukti filtrējot un papildinot SPA baseinu ūdeni, uzkrājot siltumu no ūdeņiem, kas aizplūst no dušām. Lielais baseins pilnībā tiek iztukšots reizi gadā, lai veiktu ģenerālo apkopi un arī sīkus remontdarbus, taču ūdens tiek tīrīts katru dienu – to dara divi roboti, kas strādā visu nakti.

Kopumā LOC ir vairāk nekā 50 ventilācijas sistēmas, ko iestata un uzrauga tikai viens cilvēks.

Piecu gadu laikā nekādi lieli remonti nav bijuši nepieciešami – nav bijusi neviena diena, kad slēgts un apmeklētājiem nepieejams būtu viss komplekss. Tomēr vizuāli uzlabojumi vajadzīgi katru gadu. Visbiežāk – ģērbtuvēs. Jo tām iziet cauri pilnīgi visi baseinu un SPA apmeklētāji, kas pēc tam jau sadalās.

"Tā ir mūsu lielā priekšrocība, ka varam sadalīt apmeklētājus pa zonām," uzsver Griezītis.

Kompleksa apsaimniekotājiem ir iespēja paralēli gan veikt nepieciešamos remontus, gan turpināt ikdienas darbību. Tas vienlaikus ir arī liels izaicinājums. Nereti, lai netraucētu apmeklētāju, darbi tiek veikti pat naktī.

"Ja notiek remonts, tad tas tiešām arī notiek, nav tā, ka tikai aiztaisa ciet, bet strādnieki ir kaut kur citur," teic Mārtiņš Sīlis.

Jaunākie vizuālie uzlabojumi redzami SPA zonā – uz sienām šovasar "saauguši" palmu meži, bērnu laukumā peld krāsainas zivis, bet griestus rotā gaisīgi dekoratīvi elementi. Visefektīvāk un košāk izskatās tad, kad ārā ir satumsis, atzīst Jānis Ozoliņš.

Baseina un SPA apmeklētāju skaits nepārtraukti pieaug.

"Ja pirmajā gadā bija aptuveni 43 000 apmeklētāju gada griezumā, tad tagad tie jau ir vairāk nekā 50 000," teic Ozoliņš.

Kompleksa vadītājs smej, ka liela daļa no viņiem runā lietuviski, tāpēc arī SPA un baseina personāls pamazām jau sāk runāt šajā valodā. Savukārt Olimpiskā centra feisbuka lapas sekotāju vidū esot daudz lietuviešu, kuri cenšas komunicēt latviski.

Kaimiņvalsts pārstāvji ir ļoti pateicīga publika – pozitīvi noskaņoti, pārsvarā ar visu apmierināti, novērojuši darbinieki.

"Es teiktu, ka vidējais lietuvietis ir daudz laimīgāks, nekā jebkurš latvietis un liepājnieks," saka Sīlis, piebilstot, ka šovasar diezgan daudz bijis arī baltkrievu un Kaļiņingradas apgabala krievu.

"Mēs ar to lepojamies, tas reāli ir eksports," saka Griezītis. "Mēs, protams, nevaram precīzi pateikt, bet pēc mūsu aplēsēm no visiem apmeklētājiem kādi 25% ir ārpus Latvijas tūristu."

"Neliepājnieku" esot vairāk par pusi no visiem klientiem.

"Ar dažādām akcijām mēs cenšamies padarīt laimīgākus arī liepājniekus," saka kompleksa vadītājs. Piemēram, līdz 18.novembrim tie, kuri uz SPA un baseinu atnāk ar piespraustu sarkanbaltsarkano lentīti, saņem 20% atlaidi. Iepriekš veiksmīgi īstenots senioru mēnesis.

Griezītis atzīst – ja pirms gadiem pieciem sešiem vēl bijušās šaubas, vai ko tādu Liepājā vajag, tad tagad grūti iedomāties, "kā būtu, ja nebūtu". Kaut vai tādēļ, ka pa šiem gadiem te peldētprasmi apguvuši tūkstošiem Liepājas un apkaimes bērnu – ik gadu ap septiņiem simtiem.

Reizēm komplekss pat ir pārpildīts, jo īpaši, ja ir svētku brīvdienas – SPA darbiniekiem tas ir karstākais darba laiks. Arī, ja Lietuvā ir kādi svētki vai brīvdienas, kas nereti nesakrīt ar Latvijas svētku dienām. Mārketings gan esot ļoti elastīgs, saka Sīlis – ja vajag, darbdiena tiek pastiepta garāka uz vienu vai otru pusi.

Tomēr Liepājā ir vērts sākt domāt par vēl vienu baseinu – gan bērnu apmācības dēļ, gan tādēļ, ka cilvēki arvien vairāk saprot, ko tas dod veselībai, uzskata Griezītis. Lētāk un izdevīgāk nākt uz baseinu, nekā stāvēt rindās poliklīnikā un maksāt par zālēm, pārliecināts LOC vadītājs.

Arī visi trīs mani "gidi" apgalvo, ka reizi vai divas nedēļā velta laiku baseina apmeklējumam – kompleksa un mārketinga vadītājiem tas esot jādara arī darba pienākumu dēļ, lai visam sekotu līdzi.

Uzziņa
Olimpiskā centra peldbaseins un SPA

Vienlaikus kompleksā var uzņemt 400 apmeklētāju

Darbadienās baseins atvērts no pulksten 7 līdz 22, bet SPA komplekss darbu sāk pulksten 14, sestdienās un svētdienās – no pulksten 9 līdz 21

Atlaides (uzrādot dokumentus):
10% atlaide studentiem, pensionāriem, invalīdiem
15% atlaide skolēniem
10% atlaide ģimenēm par katru bērnu
50% atlaide dzimšanas dienā (kā arī dienu pirms un dienu pēc tās) SPA vai baseins+SPA apmeklējumam

Bērniem līdz 7 gadiem bez maksas

Vairāk sk. šeit.

Baseini
Lielais peldbaseins sniedz iespēju gan sportiskai peldēšanai, gan relaksācijai vai uzmundrinājumam. 25 m garais baseins, kurā ir 6 peldceliņi, aprīkots ar zemūdens apgaismojumu. Dziļums no 1,40 līdz 2,10 metriem.
Mazais peldbaseins (dziļums 90 centimetri) pamatā paredzēts peldēt apmācības nodarbībām. Izmantojams arī izklaidei un relaksācijai, jo aprīkots ar divām pretstraumes iekārtām, kuras var izmantot kā masāžas ierīces, bet kaskāde dod iespēju masēt plecu joslu. Baseins aprīkots arī ar zemūdens apgaismojumu.

SPA komplekss
Lielais SPA baseins ar kaskāžu komplektu
Mazais SPA baseins ar "pērļu masāžas" efektu
Aukstais baseins
Trīs masāžas SPA baseini
Bērnu rotaļu laukums
Ledus istaba
Sāls sauna
Turku pirts
Aromātiskā sauna
Sauļošanās zona
Atrakciju dušas
Spainis-ūdenskritums
Apsildāmais sēdeklis