Aizvadītajā nedēļā, pēc trīs gadu attālinātas norises Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Zinātnes un izglītības inovāciju centra (ZIIC) darbības vietā, Autoru ielā 4/6 notika 5.–6. klašu Liepājas, Dienvidkurzemes un Kuldīgas novada skolēnu dabaszinātņu konkursa "Skolēni eksperimentē" noslēguma pasākums. Konkursā dalībnieku uzdevums bija ieraudzīt sev apkārt kādu pārvērtību, piemēram, ķīmisku vai fizikālu, un atainot to caur praktiski veicamu eksperimentu, informē ZIIC izglītības metodiķe Justīne Rusakova.

Konkursā piedalījās septiņas komandas, galvenokārt no Liepājas un Vaiņodes (Dienvidkurzeme). Dalībnieki žūrijas komisiju pārsteidza ar aizraujošiem eksperimentiem, demonstrējot labu sniegumu un spēju ne tikai saskatīt pārvērtības sev apkārt, bet eksperimentu padarīt par īstu šovu. Pēc sīvas cīņas noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji, kā arī tās komandas, kuras saņēma žūrijas simpātijas balvas.

Konkursa rezultāti:

1.vieta – Vaiņodes vidusskolas 6. klases skolnieces Marika Briede un Kate Viktorija Jasjučeņja ar eksperimentu "Raķetes";
2.vieta – Liepājas 8. vidusskolas 5. klases skolēns Valters Valts Gadzāns ar eksperimentu "Vielu blīvums";
3.vieta – Liepājas Raiņa 6. vidusskolas 6. klases skolēni Didzis Eidiņš un Jēkabs Hmieļevskis ar eksperimentu "Statiskā elektrība".

Žūrijas simpātiju balvas ieguva divas komandas – Liepājas 8. vidusskolas 5.klases skolēns Valters Valts Gadzāns un Draudzīgā aicinājuma Liepājas 5. vidusskolas skolnieces Tīna Petere un Līva Kleina.

Konkursa mērķis ir attīstīt skolēnu pētnieciskās un radošās darbības prasmes dabaszinātņu jomās, lai veicinātu izpratni par formālajā izglītībā iegūto zināšanu savstarpējo sakarību un paaugstinātu skolēnu interesi un karjeras izvēli kādā no dabaszinātņu jomām. Konkurss "Skolēni eksperimentē" ir viena no izglītības nozares aktivitātēm Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027 ietvaros, tāpēc ik gadu plānots analizēt iepriekšējā gada konkursa organizēšanas un īstenošanas norises ar mērķi 2027. gadā īstenot to plašākā mērogā.

Paldies konkursa atbalstītājiem –  uzņēmumam SIA "Tiamo goup", nodrošinot dalībniekus un mentorus ar picām no "Čilli pica" picērijas un Liepājas RAS "Ķīvītes" ar balvām ikvienam dalībniekam.