Otrdien, 28. janvārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) bija aicinājis uz preses konferenci Jelgavas ielā 41, kur atrodas VUGD Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2. daļas postenis, lai informētu par šī posteņa apvienošanu ar 2. daļu, veidojot vienu struktūrvienību. Faktiski runa ir par ugunsdzēsēju depo Jelgavas ielā 41 likvidēšanu, ko VUGD vadība jau sen centās izdarīt.


Paula Maksa Berči projektētā un 1888. gadā par liepājnieku saziedoto naudu celtā ēka un garāža pēc apvienošanas paliks tukša,


līdz šim to apsaimniekoja Nodrošinājuma valsts aģentūra, bet tā pieder Iekšlietu ministrijai. Preses konference notika depo garāžas telpās – lai žurnālistiem uzskatāmi parādītu, ka tajā spēj iebraukt tikai vecās ugunsdzēsēju mašīnas, jo jaunākajām garāža ir par mazu. Netika izrādīta galvenā ēka, taču preses konferencē izskanēja, ka “reizēm tek jumts”, kas norāda, ka celtne nav īpaši labā stāvoklī. Tomēr VUGD amatpersonas visai optimistiski apgalvoja, ka tiek risinātas sarunas ar pašvaldību par ēkas pārņemšanu, kā arī jauna depo būvniecību Pulvera ielā.


Kā portāls irliepaja.lv noskaidroja pašvaldībā, optimismam par Berči ēkas nodošanu pašvaldībai gan nav pamata –


Liepājas dome nav gatava pārņemt Iekšlietu ministrijas īpašumu, un pat ir jau nosūtījusi oficiālu vēstuli ministrijai, kurā informē, ka ēka neatbilst pašvaldības funkcijām


un ir nepieciešami lieli ieguldījumi, lai atjaunotu Berči mantojumu, un pašvaldībai to nav, turklāt attīstības plānos ir iezīmētas citas prioritātes, kas jau gaida savu kārtu.


Posteņu apvienošanas rezultātā neviens glābējs darbu nezaudēs un tas arī neietekmēšot VUGD spējas glābt un dzēst ugunsgrēkus, jo ierašanās laiks, kas noteikts līdz 8 minūtēm, nemainīšoties.


Tiesa, kāds bijušais VUGD darbinieks, kurš nevēlējās, ka tiek publicēts viņa vārds, norādīja, ka “liepājnieki būs zaudētāji” un pieminētās astoņas minūtes ir par ilgu, lai varētu izglābt cilvēku.


Vīrietis arī atgādināja, ka savulaik ģenerālis Kristaps Eklons solījis, ka Jelgavas ielas depo likvidēs tikai pēc tam, kad būs uzcelts jauns. Viņaprāt, lēmums likvidēt posteni Jelgavas ielā ir vadības atriebība par to, ka tieši šī posteņa darbinieki iepriekš izcīnīja, ka glābējiem tiek samaksāta taisnīga samaksa par virsstundām.


Līdz šim Liepājā bija četras VUGD struktūrvienības, bet apvienošanas rezultātā pilsētā būs izvietoti trīs ugunsdzēsības depo: Liepājas 1.daļa Ganību ielā 63/67, Liepājas 1.daļas 1.postenis Kapsēdes ielā 6 un Liepājas 2.daļa, kas līdz ar apvienošanu tiek pārvietota no ēkas Jelgavas ielā 41 uz tagadējām posteņa telpām Ziemeļu ielā 21a.


Pēc apvienošanas Liepājā būs par vienu VUGD autocisternu mazāk, paliks piecas no sešām esošajām, tāpat būs divas autokāpnes, tā sauktais ķīmijas automobilis, kā arī speciālais ūdens glābšanas auto.


Preses konferencē Liepājā piedalījās VUGD priekšnieka vietnieki, ģenerāļi Kristaps Eklons un Intars Zitāns, Kurzemes reģiona brigādes komandieris Vilnis Bents un viņa vietnieks Andis Auziņš.