Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padome (LOTLP) šodien nolēma neatbalstīt Aizsardzības ministrijas (AM) ierosinājumu izveidot militārās aviācijas poligonu Šķēdē, Liepājas ostas tiešā tuvumā.

Plānotā poligona teritorija atrodas tiešā Liepājas ostas tuvumā un būtiski ietekmē Liepājas ostas izaugsmes iespējas ziemeļu virzienā. Caur poligona plānoto teritoriju ved prāmja Liepāja – Nīneshamna maršruts, kā arī kuģu ceļš uz Somiju un Rīgas jūras līci.

Liepājas ostas pārstāvis LOTLP sēdē informēja, ka, nosakot juridisku statusu plānotajai poligona teritorijai, kuģu ceļš pagarināsies aptuveni par deviņām jūras jūdzēm. Laika ziņā kuģiem tās ir 1 – 1,5 stundas, prāmim pat divas stundas. Degvielas izteiksmē tās ir aptuveni piecas tonnas, bet naudas izteiksmē aptuveni 10 000 eiro katram kuģim.

Lai gan patlaban poligonā šaušanas apmācības notiek vienu vai divas reizes gadā, tomēr liela daļa kuģu ievēro poligona robežas un brauc tam apkārt. Jaunā poligona robežas plānotas daudz lielākas.

Liepājas mērs Uldis Sesks (Liepājas partija) norādīja, ka jau līdz šim AM vienmēr ar ostu un pašvaldību saskaņojusi šaušanas mācību laikus un nav iemesla domāt, ka tā nenotiks arī turpmāk. Līdz ar to nav nepieciešams noteikt speciālu juridisku statusu jaunajam poligonam.

Galīgo lēmumu par jauno poligonu pieņems valdība.