14. un 20. jūlijā Vērgales pagastā, Šķēdes militārajā poligonā Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku karavīri pilnveidos iemaņas kaujas šaušanā pa virsūdens mērķiem, portālu informēja NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta Komunikācijas pārvalde.


Mācību mērķis ir stiprināt Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto spēku savstarpējo sadarbību un trenēt jūras netiešā uguns atbalsta pieprasīšanas procedūras.


Kaujas šaušanas laikā Šķēdes militārajā poligonā uguns atbalsta novērotāju grupas veiks netiešā uguns atbalsta treniņus – netiešā uguns atbalsta pieprasīšanu no sabiedroto spēku karakuģiem.


Mācībās piedalīsies karavīri un zemessargi no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes un Zemessardzes, kā arī Jūras spēku,  NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas, ASV un Itālijas bruņoto spēku karavīri.


Iedzīvotāju ievērībai! Kurzemes piekrastē notiks intensīva Latvijas un sabiedroto karavīru un militārās tehnikas pārvietošanās, kā arī Latvijas gaisa telpā lidos militārie gaisa kuģi.


Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militārajām mācībām, jo tās ir vērstas uz mūsu valsts aizsardzības spēju uzlabošanu un reģionālās drošības stiprināšanu.