Aizvadītajā nedēļā guldot kapsulu ar vēstījumu jaunajai skolas ēkai un nākamajām paaudzēm, Liepājas Mākslas, mūzikas un dizaina vidusskola (LMMDV) savā ziņā gatavojās arī Jurģiem.

Pēc skolas jaunā korpusa Alejas ielā 18/20 pabeigšanas pārcelšanās uz citām telpām sagaida vai visas nodaļas, portāls irliepaja.lv uzzināja skolā.

Jaunās skolas ēkas cokolstāvā iemājos Koka izstrādājuma dizaina nodaļa un Metālizstrādājuma dizaina nodaļa. Tur atradīsies koka nodaļas montāžas un mācību zona, Metālizstrādājuma dizaina nodaļas mācību zona juvelieriem, kā arī mācību zona darbam ar metālu. Tāpat šajā ēkā atradīsies krāsošanas zona, instrumentu un fondu telpas, kompozīcijas klases, kā arī servera telpa un dažādas saimnieciskas palīgtelpas.

Ēkas pirmajā stāvā iemājos Interjera dizaina nodaļa un Arhitektu nodaļa, rasēšanas un projektēšanas klases.

Bez foajē tur atradīsies arī skolotāju istaba, audzēkņu istaba un garderobe, dažādas palīgtelpas. 

Otrajā stāvā mājas būs Multimediju dizaina nodaļai un Reklāmas dizaina nodaļai. Tur būs datorklases abām šīm nodaļām, universālās datorklases, kuras izmantos visi skolas audzēkņi, kā arī renderēšanas klase.

Savukārt vēsturiskajā sarkano ķieģeļu ēkā, no kuras izies ārā Koku izstrādājumu dizaina nodaļa, ienāks Tekstilizstrādājumu dizaina nodaļa un Ādas izstrādājumu dizaina nodaļa.

Sētas māju, ko atbrīvos Reklāmas dizaina nodaļa, Multimediju dizaina nodaļa un Metālizstrādājumu dizaina nodaļa, iekārtosies Bērnu mākslas skola un Keramikas izstrādājumu dizaina nodaļa, kā arī veidotava.


Bērnu skolai šī ēka būs pamata bāzēšanās vieta, taču audzēkņu nodarbības papildus notiks arī blakus esošajā vēsturiskajā ēkā un jaunceltnē.


Līdz ar Bērnu mākslas skolas pārcelšanos uz Alejas ielu LMMDV būs iespēja atteikties no telpu nomas tai nepiederošajā ēkā Kuršu ielā 20.


LMMDV ēkā Toma ielā paliks tikai vispārizglītojošo priekšmetu apguves klases, un, šo ēku atstājot Ādas izstrādājumu dizaina nodaļai un Tekstilizstrādājumu dizaina nodaļai, tajā būs vairāk vietas palicējiem.

Līdz ar jaunās ēkas pabeigšanu Alejas ielā 18/20 vienkopus būs visas 13 mākslas nodaļas un Bērnu mākslas skola.

Ausekļa ielā būs mūzikas nodaļas klases un kopmītnes, arī koncertzāles “Lielais dzintars” telpās turpinās strādāt mūzikas nodaļa.

Nākotnē skola cer īstenot arī projekta otro kārtu, kurai šobrīd trūkst līdzekļu, un tad uz jaunām telpām pārcelsies arī Foto dizaina nodaļa un bibliotēka, atslogojot telpas vēsturiskajā ēkā, kur šobrīd pietrūkst telpas gleznotavām, zīmētavām un grafikas darbnīcai.