20.septembrī 59 gadu vecumā mūžībā aizgājusi ilggadējā Kurzemes apgabaltiesas tiesnese Vineta Mahte, informē apgabaltiesas priekšsēdētājas palīdze Zina Purina.

Izvadīšana pēdējā gaitā notiks 25.septembrī plkst.14 no Grobiņas luterāņu baznīcas uz Grobiņas Iļģu kapiem, ziņo aģentūru LETA.

Vineta Mahte dzimusi 1956.gada 7.septembrī Aizputē. 1983.gadā viņa beigusi Latvijas Valsts Universitāti un ieguvusi jurista kvalifikāciju. Darba gaitas tiesu sistēmā Mahte savulaik sākusi kā tiesas sēžu sekretāre Liepājas pilsētas tautas tiesā, vēlāk strādājusi par prokurora palīgu Liepājas prokuratūrā, bet 1987.gada jūnijā viņa ievēlēta par Liepājas tautas tiesas tiesnesi. 1995.gadā Mahte apstiprināta par Kurzemes apgabaltiesas tiesnesi un kopš pirmās dienas, kad Latvijā sāka darbu apgabaltiesas, viņa pildīja tiesneses pienākumus Kurzemes apgabaltiesā.

1995.gada 20.martā, kad Kurzemes apgabaltiesā tika izveidotas divas tiesu kolēģijas, Mahte tika apstiprināta par Civillietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju un pildīja šos pienākumus vairāk nekā 15 gadus, šajā laika posmā apliecinot sevi ka labu vadītāju un personību, kas iemantojusi īsta profesionāļa reputāciju, informēja Purina.

2000.gadā Mahti iecēla par Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieci. No 2005.gada 19.decembra līdz 2007.gada 15.martam Mahtei tika uzdots pildīt Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētājas pienākumus, savienojot tos ar Civillietu tiesas kolēģijas vadīšanu un tiesneša tiešo pienākumu veikšanu.

2005.gadā Mahte saņēmusi Tieslietu ministrijas (TM) 2.pakāpes Atzinību rakstu un "Sudraba spalvu" par ieguldījumu Latvijas tiesu sistēmas attīstībā. 2009.gadā viņai pasniegts TM Goda diploms par godpratīgu darbu, darba pienākumu priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu pildīšanu. 2015.gadā Mahtei piešķirts TM 1.pakāpes Atzinības raksts un "Zelta spalva" par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tiesu sistēmas attīstībā un ilggadēju un pašaizliedzīgu darba pienākumu pildīšanu.