Liepājas muzejs sagatavojis Latvijas simtgadei veltītu ceļojošu izstādi par Miķeli Valteru, top arī plašāka ekspozīciju par Latvijas pagaidu valdības sešiem mēnešiem Liepājā.

Ceļojošo izstādi par valstiskuma pamatlicēju, liepājnieku Miķeli Valteru, kuras autore ir muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Uļa Gintnere, muzejs plāno laika posmā līdz 2018.gadam piedāvāt interesantiem visā Latvijā.

Taču vispirms uz 22 baneriem izkārtotā izstāde (to noformējusi muzeja māksliniece Alda Timbra un SIA "Fortius") tiks parādīta liepājniekiem – izstādes atklāšana plānota  valsts neatkarības atjaunošanas svētkos 4.maijā Liepājas Olimpiskajā centrā. Savukārt rudens pusē – novembrī – muzejs iecerējis rīkot zinātnisku konferenci, kas būs veltīta Pagaidu valdības laikam Liepājā un Miķelim Valteram, pastāstīja muzeja direktore Dace Kārkla.

"Liepājas muzejam šonedēļ, 30.martā, bija izdevība prezentēt Latvijas simtgadei veltītās ekspozīcijas par Latvijas pagaidu valdības sešiem mēnešiem Liepājā koncepciju un Miķelim Valteram veltīto ceļojošo izstādi Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja rīkotajā preses konferencē Latvijas Nacionālajā bibliotēkā,"pastāstīja Kārkla. Pēc viņas sacītā, muzeja veikums novērtēts atzinīgi, interesi par ceļojošo izstādi izrādījusi arī Ārlietu ministrija.

Miķelis Valters bija pirmais Latvijas Pagaidu valdības iekšlietu ministrs, jurists, jaunstrāvnieks, diplomāts, viens no Satversmes izstrādātājiem, dzejnieks un mākslas kritiķis, pirmais latviešu sabiedriskais darbinieks, kurš publiski pauda ideju par suverēnas Latvijas valsts izveidošanas nepieciešamību.

Ekspozīcija par Pagaidu valdības sešiem mēnešiem Liepājā, Latvijas Republikas pirmsākumos, vēl ir tapšanas stadijā, un tā tiks atklāta tikai 2018.gadā, pastāstīja Kārkla.

Iepirkumā par ekspozīcijas izveidi uzvarējis Mitrēvicu ģimenes uzņēmums SIA "Dd studio", kas jau veidojis Latvijas Tautas frontes muzeja, Aleksandra Čaka muzeja un Dzelzceļa muzeja ekspozīcijas Rīgā, tā klientu vidū ir daudzu Latvijas pilsētu muzeji, uzņēmums arī iekārtojis izstādes daudzās ārvalstīs.

Gan izstādes, gan ekspozīcijas izveidi finansē Kultūras ministrija.

Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017.gada aprīļa līdz 2021.gada janvārim, aptverot galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus.