Koru "INTIS" un "Atbalss" vadītāja, diriģente Ilze Valce 29.oktobrī saņēmusi valdības apbalvojumu – Ministru kabineta Atzinības rakstu.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 29.oktobrī norisinājās Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) rīkotā konference "Dziesmu un deju svētki ceļā uz tradīcijas 150-gadi", kuras laikā tika godināti aizvadīto XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku rīkošanā iesaistītie – organizatori, virsvadītāji un virsdiriģenti, to vidū arī Dziesmu svētku un Liepājas koru apriņķa virsdiriģente, koru "INTIS" un "Atbalss" vadītāja Ilze Valce un Deju svētku un Liepājas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītājs, horeogrāfs Jānis Purviņš.

Ministru kabineta Atzinības rakstus pasniedza Kultūras ministre Dace Melbārde.

Konferences laikā tika diskutēts gan par svētku repertuāru, starpsvētku procesa organizāciju, komunikāciju, biļešu izplatīšanas modeļiem un citiem būtiskiem jautājumiem, kā arī akcentēta Dziesmu svētku kopienas aktīvāka iesaiste starpsvētku organizatoriskajā procesā.

Kā uzsvēra LNKC direktore Signe Pujāte, domājot jau par 2023.gada Dziesmu un deju svētkiem, kā arī par tradīcijas saglabāšanu ilgtermiņā, ir nepieciešams, izvērtējot 2018.gada svētku pieredzi, vienoties par dažiem pamatjautājumiem – kāda ir svētku misija, kas ir svētku galvenās mērķgrupas, pēc kādiem principiem jāveido svētku repertuārs, kā arī par laikmeta ieviestajām izmaiņām gan kopienas iekšienē, gan sabiedrības pieprasījumā un mūsu kopīgā spējā to akumulēt kā impulsu pozitīviem jaunievedumiem.

"Vēlamies izdiskutēt arī aizvadīto svētku pieredzi un izveidot ceļa karti nākamajiem svētkiem," pirms konferences aģentūrai LETA pauda LNKC direktore Signe Pujāte.

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Latvijas valsts simtgades svinību zīmē norisinājās no 30.jūnija līdz 8.jūlijam.