Publicitātes attēls


Šo svētdien, 26. maijā, pulksten 16 koncertzāles "Lielais dzintars" Kamerzālē izskanēs mīlas dziesmu koncerts "Dievišķīgās rotaļas". Koncerts veltīts latviešu dzejnieka Edvarta Virzas atcerei 140 gadu jubilejā un viņa dzīves mūzām, dzejniecēm Elzai Stērstei un Veronikai Strēlertei, portālu informēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Edvarta Virzas tēlainie un krāšņie mīlas dzejoļi iedvesmojuši komponistus Āriju Šķepastu un Andri Kontautu, tāpat kā savulaik arī Raimondu Paulu un Imantu Kalniņu, radīt saviļņojošas mīlas dziesmas. Tās kopā ar solistiem Lauru Teivāni, Normundu Karpiču un koncertmeistaru Normundu Kalniņu izpildīs Dziesmusvētku un daudzu starptautisku festivālu dalībnieki, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "INTIS", diriģente Ilze Valce un Rīgas Latviešu biedrības kamerkoris "Austrums", diriģents Ārijs Šķepasts.

Koncerta scenārija autore, dzejnieka mazmazmeita Diāna Jance atklāja, ka Edvartu Virzu pamatoti dēvē par vienu no visu laiku visizjustāko un skaistāko mīlas dzeju radītājiem: "Krājumā "Dievišķīgās rotaļas", kas izdots 1919. gadā, rodams arī kāds dzejolis, kas saistīts ar Liepāju un par kuru Virzam draudēts ar tiesu un cietumu, jo tā laika tieslietu ministram Kārlim Kvelbergam tas šķitis pārlieku erotisks un pat pornogrāfisks, par ko Virza saukts uz pratināšanu."

Koncerta skanēs dziesmas gan ar Edvarta Virzas, gan Elzas Stērstes un Veronikas Strēlertes dzeju. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās.