Sestdien, 11. novembrī, ar muzikāli patriotisku pasākumu, svinīgu lāpu gājienu un piemiņas brīdi Ziemeļu kapsētā godināsim Latvijas brīvības cīnītājus. Lāčplēša dienas lāpu gājiens Liepājā ik gadu pulcē vairāk nekā 3000 dalībnieku, tāpēc svarīgi zināt un ievērot vairākus nosacījumus, kas ļaus gājiena dalībniekiem un rīkotājiem pasākuma laikā justies droši un izbaudīt notikumu, portālu informēja Liepājas Kultūras pārvaldes projektu vadītāja Ieva Puka.

Pulksten 17 Jāņa Čakstes laukumā, uzmundrinot un pulcējot gājienam, uzstāsies grupa "Iļģi".  Pēc koncerta, no pulksten 17.30, uzklausot gājiena rīkotāju norādes, lāpu gājiena dalībnieki stāsies ierindā. Lāpu gājienu vadīs un ierindā kārtos vēsturnieks un nacionālpatriotisko organizāciju koordinators Juris Raķis. Gājiena dalībniekiem jāņem vērā, ka vienā rindā stājas pieci dalībnieki. Stāšanās gājienam sāksies no Rožu ielas (no tramvaja sliedēm) virzienā uz Alejas ielu un pa Alejas ielu Janševska ielas virzienā.

Gājiena dalībnieki, skolu un organizāciju pārstāvji, kas pieteikti gājienam, lāpas varēs saņemt Čakstes laukumā. Lāpas gājienam tiks iedegtas ap pulksten 17.50. Šogad Lāčplēša dienas lāpu gājiena karogu rindu – desmit Latvijas valsts karogus nesīs Liepājas Raiņa vidusskolas jaunieši.

Liepājnieki un pilsētas viesi, kuri arī vēlas piedalīties šajā notikumā, aicināti ņemt līdzi savas lāpas. Rēķinoties ar mainīgajiem un lietainajiem laika apstākļiem, noderēs ērti un mitrumu izturīgi apavi, cimdi, cepures un lietusmētelīši. Lietussargus gan šoreiz lūdzam atstāt mājās, tie var traucēt citus gājiena dalībniekus, gan arī nest lāpas.

Gājienā šogad piedalīsies 20 Liepājas pilsētas izglītības iestāžu jaunieši, kā arī Liepājas militārā garnizona vienības, nacionālpatriotiskās organizācijas, bruņoto spēku veterāni, ugunsdzēsēji, robežsargi, policisti – kopumā vairāk nekā 30 organizāciju pārstāvji. Lāpu gājiena rīkošanā iesaistījušies vairāk nekā 70 brīvprātīgo un dažādu iestāžu un organizāciju darbinieki.

Lāpu gājiens sāksies pulksten 18 un noslēgsies ap pulksten 18.45 ar piemiņas brīdi Ziemeļu kapsētā. Lāpu gājiena dalībnieki dosies no Čakstes laukuma pa Kuršu, Katoļu, Lielo, Rīgas, Raiņa un Kalpaka ielām līdz Ziemeļu kapsētai. Pie Brīvības cīnītāju pieminekļa klātesošos uzrunās Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris – pulkvežleitnants Viktors Kareckis, Jūras spēku kapelāns Dāvids Šterns un Liepājas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš. Pasākumu vadīs aktrise Ieva Dzintare, muzikālo sajūtu veidos operdziedātāja Laura Bulava (Teivāne) un pianists Normunds Kalniņš.

Pēc piemiņas brīža aicinām lāpas nodzēst un atstāt šim nolūkam sagatavotās tvertnēs, kas būs izvietotas iepretim kapsētai O.Kalpaka ielas malā.

Godinot brīvības cīnītāju piemiņu un karavīrus, kuri 1919. gadā aizstāvēja Liepāju un cīnījās par Latvijas valsts neatkarību, Lāčplēša dārzā no pulksten 17 līdz 22 izgaismos Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem veltītās piemiņas zīmes – stēlas.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veidoti foto un video materiāli, kurus iecerēts izvietot portālā www.liepaja.lv, Liepājas Kultūras pārvaldes un Liepājas pašvaldības sociālo tīklu Facebook, Twitter, Youtube un Instagram kontos.