Kora mūzikas cienītāju, draugu, radu un kādreizējo jauniešu kora dziedātāju sirsnīgiem aplausiem sveikts, koris "INTIS" Ilzes Valces vadībā aizvadīja 30.dzimšanas dienai veltīto koncertu.

Koncertzālē "Lielais dzintars" izskanēja divdaļīgs koncerts, kura pirmā daļa bija veidota uz garīgās mūzikas nots, kādu vairāk ierasts dzirdēt dievnamos. Kora priekšnesumu lieliski papildināja jaunās ērģelnieces Lienes Andretas Kalnciemas priekšnesums, savukārt koncerta otrajā daļā, piedaloties koncertmeistarei Līnai Andrejevai, skanēja gan Imanta Kalniņa, gan citu latviešu komponistu darbu aranžijas. Klausītāji 30-gades koncertā dzirdēja Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Imanta Kalniņa, Uģa Prauliņa, Ārija Šķepasta, Sergeja Rahmaņinova, Vītauta Miškina, Pāvela Lukaševska, Olas Jeilo, Maikla Bareta un Ralfa Šmita skaņdarbus.

Koncertu vadīja aktrise Karīna Tatarinova un diriģents Gints Ceplenieks.

Jau vēstīts, ka jauktais koris "INTIS" dibināts 1987. gadā  Latvijas dziesmu svētku un Liepājas koru apriņķa virsdiriģentes Ilzes Valces vadībā. "INTIS" ir pirmais kora kolektīvs Liepājā, kas sevi pieteicis starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos pēc Latvijas Neatkarības iegūšanas 1990. gadā, tālu nesot Liepājas vārdu pasaulē, popularizējot latviešu komponistu mūziku un izcīnot godalgotas vietas un atzinības nozīmīgos koru konkursos.

Korim dotais vārds "INTIS" nes īpašu nozīmi – "Iedomāti Nepārspējamā Trokšņa Iracionāla Sintēze", par ko koncerta mākslinieciskā vadītāja un kora diriģente Ilze Valce stāsta: "Kora "INTIS" nosaukums radies pirmajā kora pastāvēšanas gadā, un to piedāvāja kora dziedātājs Indulis Jirgensons, kurš to bija iedomājies, lidojot no Austrālijas uz Latviju. Mums šis nosaukums iepatikās, jo tajā ir ietvertas it kā šķietami nesavienojamas lietas. Tas vēsta, kā mūzikas visumā no šķietama haosa rodas harmonija – kā sanākot kopā katrai atsevišķai un spilgtai personībai ar savu "Es", ar savu balsi vienā korī, veidojas un dzimst mūzika. Mūzikas programmu, ko vēlamies piedāvāt klausītājiem kora 30 gadu jubilejā, raksturo vārds "harmonija" – iekšēja un ārēja harmonija. Izvēlētā mūzika ir līdzsvarota, tā ir skaista. Tā kā visapkārt ir tik ātrs temps un stress, tad tas, ko mēs meklējam un vēlamies pateikt mūzikā, ir saglabāt mieru, līdzsvaru un harmoniju, kura piepilda cilvēku."