Kas jāievēro, pērkot zāles internetā?

Ir daudz iemeslu, kāpēc cilvēki izvēlas zāles iegādāties interneta aptiekā, nedodoties apmeklēt parasto aptieku, piemēram, ērtības, lielāki ietaupījumi un mazākas izmaksas, kā arī – lai izvairītos no liekām sarunām un uzturēšanās pusslimu cilvēku sabiedrībā.

Nepareizi izvēlēti medikamenti var pasliktināt jūsu stāvokli. Ja lietojat zāles, kuras esat pasūtījis tiešsaistē, nekonsultējoties ar ārstu, citas zāles, kuras jau lietojat, var nedarboties vai pat pasliktināt jūsu veselības stāvokli. Tas nozīmē, ka jums jābūt cieši pārliecinātam par to, ka noskatītās zāles jums patiešām ir vajadzīgas.

Uzreiz informēsim, ka parasti tiešsaistes aptiekas ir reģistrētas, to ir viegli pārbaudīt tiešsaistē. Piemēram, mūsu "Gudrā aptieka" atbilst visiem kvalitātes un drošības kritērijiem, un piedāvā tikai un vienīgi īstus medikamentus.

Kā saglabāt drošību, iegādājoties zāles internetā


Latvijā saskaņā ar nacionāliem normatīviem aktiem ir atļauta tikai bezrecepšu zāļu izplatīšana ar tīmekļa vietnes starpniecību. Zāļu izplatīšana mazumtirdzniecībā ar tīmekļa starpniecību ir atļauta tikai vispārēja jeb atvērta tipa aptiekai, kura ir saņēmusi speciālo atļauju jeb licenci vispārēja jeb atvērta tipa aptiekas atvēršanai, kuras pielikumā norādīts atļautais speciālās darbības nosacījums "bezrecepšu zāļu izplatīšana ar tīmekļa vietnes starpniecību".

Meklējiet tālpārdošanas logotipu: kad tiešsaistē pārlūkojat medikamentu vietni, tam vajadzētu būt pirmajam, kam jāpievērš uzmanība. Tas ir noklikšķināms logotips, kas novirza lietotājus uz tiešsaistes zāļu pārdevēju reģistru, kurā ir redzams aptiekas uzņēmuma numurs un juridiskā adrese.

Pārliecinieties, vai vietne ir droša: ir svarīgi pārbaudīt, vai vietne ir droša, adreses joslā meklējot piekaramās slēdzenes simbolu. Tas nozīmē, ka visa personiskā informācija, piemēram, jūsu vārds, adrese, bankas konta informācija un tā tālāk, tiks šifrēta.

Nemēģiniet iegādāties vakcīnas


Aicinām būt piesardzīgiem un iegādāties zāles tikai licencētās interneta vietnēs, tostarp neriskēt, mēģinot iegādāties, iespējams, viltotas vakcīnas pret Covid-19 aizdomīgās interneta vietnēs, jo šīs vakcīnas internetā vispār netiek pārdotas. Viltotas zāles ir neīstas zāles, kuras tirgotāji cenšas pārdot kā īstas vai reģistrētas zāles. Tās var saturēt nepareizu aktīvo vielu, nesaturēt to vispār vai to saturēt nepareizā daudzumā. Šādu produktu lietošana rada nopietnus veselības traucējumus vai pasliktināšanos.

Lai pasargātu sevi no krāpniekiem, zāles drīkst iegādāties tikai vispārējā tipa aptiekās, kā arī tiešsaistes aptiekās (tikai bezrecepšu zāles), kuru darbībai Latvijā izsniegusi licenci Zāļu valsts aģentūra. Visām Latvijā likumīgi strādājošām tiešsaistes aptiekām ir vienota pazīšanas norāde – logotips, ar kura palīdzību tiek apstiprināts, ka attiecīgā interneta aptieka darbojas likumīgi.

Pērciet medikamentus un uztura bagātinātājus mūsu aptiekā

Jāpaskaidro, ka “Gudrā aptieka” darbība pilnībā atbilst visiem ES noteikumiem, regulām un likumiem. Mūsu tīmekļa vietne piedāvā plašu klāstu līdzekļu veselības nostiprināšanai un uzlabošanai.

https://www.gudra-aptieka.lv/