Ejot pa nelielo skvēru no Graudu ielas līdz Ausekļa ielai, ikreiz nevilšus acis pametu uz necilo melnā akmens piemiņas plāksnīti pie 28. nama.
Te kādreiz atradās medicīnas profesora, liepājnieka Jēkaba Alkšņa privātklīnika*. Māja celta 1912. gadā un kalpojusi gan kā dzīvojamā māja, gan dziednīca, gan pat Latvijas valsts dibinātāju privātdzīvokļu un arī Neatkarīgās valsts sākotnes politisko procesu darbistabas. Te atsevišķu dzīvokli īrēja pirmais Latvijas kara (apsardzības) ministrs Jānis Zālītis un vadītas dažas Pagaidu valdības sēdes un diplomātu sarunas. 1919. gada novembrī, Liepājas aizstāvēšanas kaujās māja bija pārvērsta par ievainoto karavīru lazareti.
Šogad piemiņas plāksnei pie kādreizējā Jēkaba Alkšņa nama pagalma puses fasādes jau 28 gadi. To atklāja 1990. gada 22. augustā – slavenā, no Durbes puses nākušā galdnieka dēla 120-tajā dzimšanas dienā**.
Piemiņas vietas atklāšana te bija pulcējusi ap sešdesmit viesu no Rīgas un Alkšņa kuplās ģimenes locekļus no Eiropas. Uz tēva piemiņas pasākumu bija ieradies viņa dēls, medicīnas docents Arveds Alksnis no ASV, studentu korporācijas "Lettonia" filistri, un profesora Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja darbinieki***.
1990. gada 22. augusta pēcpusdienā Liepājas Izpildu komitejas priekšsēdētāja vietnieks Tālivaldis Deklaus un pilsētas galvenais ārsts Miervaldis Vītoliņš. Piemiņas vietu iesvētīja Lutera draudzes mācītājs Raivo Bitenieks.
Pats profesors, dižais liepājnieks, sava darbīgā mūža novakari sagaidīja Anglijā un mira 1957. gada 7. martā. Pārapbedīts Rīgas Meža kapos.
*Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Alkšņa ģimene īpašumu pārdeva O. Dimantam.
**Lūk, viena no Liepājas vietām, kur novembrī, Latvijas simtgadē, vajadzētu plīvot īpašam Latvijas karogam.
***Piemiņas plāksni un pārējos atklāšanas izdevumus apmaksāja P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un profesora Jēkaba Alkšņa fonds Anglijā.