Granulu krāsnis, malkas plītis, kamīns – mūsdienās omulīgai noskaņai mājās ir iespējami visdažādākie apkures risinājumi. Neatkarīgi no tā, vai Tev jau ir malkas krāsns vai vēlies to iegādāties, ir jāzina daudz svarīgu detaļu. Sākot ar pareizu tīrīšanu un beidzot ar malkas krāsns izvēli – tas viss ietekmēs drošību. Seko vadlīnijām un esi drošs par malkas apkures krāsns darbību!

Malkas krāsnis – kāda ir to tīrīšana un pārbaude?
Ja pārvācies uz māju, kurā ir malkas apkures krāsnis, ieteicams to pārbaudīt salīdzinoši drīz pēc ievākšanās. Sertificēts skursteņslauķis var pārbaudīt krāsni, lai pārliecinātos, ka tā ir droša ekspluatācijai. Šāda drošības pārbaude ir vienlīdz svarīga tiem, kas lieto čuguna krāsniņas, Jotul krāsnis vai jebkādas cita veida krāsniņas.

Ja nepieciešams, pirms lietošanas ir jāiztīra arī skurstenis. Ar pareizi apkoptu un tīru skursteni – Tu varēsi droši izmantot krāsni arī ziemā.
Pēc sākotnējās tīrīšanas to vajadzētu atkārtot regulāri, ideālā variantā ik gadu. Tomēr, apkopes biežums ir atkarīgs no tā, cik bieži to lietosiet un kādu malku izmantosiet. Labā prakse liecina, ka tas ir jādara katru gadu pēc apkures sezonas beigām. Ja apnīk maksāt vietējam skursteņslauķim, vari arī iegādāties aprīkojumu, lai pats iztīrītu krāsni. Galvenais ir tas, ka krāsns tiek regulāri un pareizi tīrīta.

Pareiza kurināmā izvēle malkas krāsnij
Pareizas vai nepareizas malkas izvēle var būtiski ietekmēt malkas krāsni. Ir divu veidu malka: cietkoksne un skujkoks. Cietkoksne ir blīvāka un nāk no tādiem kokiem kā ozols, kļava, bērzs. Skujkoki ir priede, egle, ciedrs. Tā kā cietkoksne ir blīvāka, tā sadedzināšana prasa ilgāku laiku. Šāds kurināmais ir efektīvāks, jo izdod vairāk siltumenerģijas. Šī iemesla dēļ, malkas krāsnis iesaka kurināt ar cietkoksni. Cilvēki izmanto arī skujkoku malku, bet tā satur sveķus, tāpēc deg ātrāk un karstāk. 

Svarīgi, lai malka būtu sausa – nepilnīgas sadegšanas rezultātā, ja temperatūra ir pārāk zema, skurstenī veidojas darva – melna viela, kas rada ugunsbīstamības riskus (skursteņa aizdegšanos, ventilācijas problēmas u.c.).

Ja meklē efektīvas malkas krāsnis – ienāc K-Senukai veikalā. Šeit atrodams plašs klāsts ar drošām apkures krāsnīm!