Dāņu uzņēmējs un mūziķis Lui Fonteins (Louie Fontaine, īstajā vārdā Stīns Lorenss) noliedz baumas, ka viņš grasās pamest Liepāju un Latviju.

Tieši otrādi, šobrīd viņš enerģiski ķēries pie ēkas Vecajā ostmalā 51 sakārtošanas.

Pārfrazējot slaveno Marka Tvena atbildi avīzei "The New York Journal" ("The report of my death was an exaggeration"), jāatzīst, ka ziņa par Fonteina aiziešanu no Liepājas arī ir pārspīlēta.

"Tas, ka tiek pārdota vai iznomāta – un labāk es gribētu iznomāt – viesnīca "Royal Fontaine", nenozīmē, ka es grasos pamest Latviju! Es vienkārši vairs nevēlos tik daudz nodarboties ar uzņēmumu, bet vairāk laika veltīt mūzikai," portālam sacīja Fonteins.

"Mūzika, tas esmu es, un es zinu, ka varu kļūt populārāks, nekā esmu šobrīd. To man šovasar apliecināja "Dockside Studio" producents, un tā ir viena no labākajām Amerikas ierakstu studijām. "

Mūziķis plāno arī turpmāk, tāpat kā šovasar, ik gadu mēnešus trīs pavadīt vai nu Ņūorleānā, vai ierakstu studijā, kur šajā vasarā kopā ar grupu ierakstījis jauno disku (pagaidu nosaukums: "The Sun Ain't Black"), vai koncertējot ASV.

"Latvija man kā mūziķim ir par šauru," atzīst Fonteins. "Taču tas nenozīmē, ka te nedzīvošu."

Dzīvot Amerikā nevēloties arī sieva Ivonna Kalita, kura gan ir gatava pavadīt viņu koncertbraucienos, kad tas būs savienojams ar rūpēm par abu bērniem.

Uzņēmējs arī izrādīja pērn iegādāto kādreizējo noliktavas ēku Vecajā ostmalā 51, kura patlaban tiek pielabota, lai to padarītu mājīgāku.

Pagaidām plānots izmantot ēkas divus stāvus, pakāpeniski sakārtojot arī divus pērējos, pastāstīja Fonteins. Ēkā būs gan mākslinieku darbnīca sievai, gan mūzikas studija pašam, atpūtas telpas utt.

Dažādas pārmaiņas skārušas arī citus Fonteina un viņa ģimenes īpašumus – remonts notiek bijušajā "Fire Bar", kas pēc tam kļūs par "Royal Fontaine" esošā restorāna "House Of Food" sastāvdaļu. Vairs nepastāv veikaliņš koka viesnīcā "Fontaine Hotel" Jūras ielas un Dzirnavu ielas stūrī – tur drīz vien tiks atvērta neliela kafejnīca. Bijušo "Prison Bar" savā ziņā pārņēmis ķīniešu investors no Dānijas, un tur top suši bārs. Arī gandrīz jau pabeigtās restorāna telpas vēsturiskajā noliktavā Jāņa ielā 1 ("Hot Potato") ar visu iegādāto aprīkojumu tikšot iznomātas.

Pēc Fonteina sacītā, interesi izrādījuši vairāki investori, kas arī gatavi saglabāt īpašnieka sākotnēji iecerēto konceptu. Noliktavas augšējie stāvi, kur bija plānots dažādu indiešu preču veikals pagaidām paliks slēgti.

Vaicāts, kāpēc tomēr negrib pats turpināt iesākto, Lorenss saka: "Es šo ēku izglābu, tajā ieguldīti gandrīz 300 000 eiro, bet esmu noguris no Latvijas birokrātijas. Man pietiek!"

Starp citu, ēku nopircis gandrīz vai sentimentālu iemeslu dēļ – pirms 25 gadiem vecā noliktava iepatikusies Stīna tēvam, un tagad, pēc tēva nāves, viņš nolēmis daļu tēva atstātās naudas ieguldīt tajā.

Taču Jāņa ielā paredzētais veikals jau gandrīz gatavs, un drīz vērs durvis citā vietā – "Royal Hotel" otrajā stāvā, uz kurieni no ēkas pirmā stāvā pārcelsies arī ķīniešu pārtikas veikals.

"Negribu vairs būt uzņēmējs, noņemties ar restorānu, viesnīcām. Šobrīd man ir ap 160 darbinieku. Negribu nevienu. Vēlos tikai iznomāt savus nekustamos īpašumus. Ne pārdot. Bet, ja kāds ļoti gribēs, varbūt arī pārdošu," saka Lorenss, piebilstot, ka pēc ugunsgrēka atjaunoto naktsklubu gan nepārdošot, tāpat arī "Fontaine Hotel" un vēl vienu otru īpašumu.

Visu uzmanību mūziķis un uzņēmējs koncentrējis uz to, lai pēc iespējas ātrāk sakārtotu ēku Vecajā ostmalā 51.

"Vai izskatās, ka es gribu kaut kur braukt prom?" – sarunas nobeigumā viņš pajoko.