PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) informē, ka jauno mācību gadu iesāka ar šogad pirmo muzikālo "Jam Session" vakaru skolas pagalmā, Alejas ielā 18. Pasākums norisinājās džeza nedēļas laikā, kas Liepājā jau kļuvusi par neatņemamu tradīciju.

Par Liepājas džeza nedēļu Deniss Paškevičs saka: "Tā bija lieliska nedēļa piepildīta ar kvalitatīvām norisēm. Katra sniegtā meistarklase bija piepildīta ar augstvērtīgām zināšanām mūsu audzēkņiem. Lepojos par izcilu latviešu džeza mūziķu darbu džeza nedēļas laikā. Protams nevar neizcelt unikālo iespēju strādāt tiešsaistes meistarklasē kopā ar leģendāru džeza mūziķi Deividu Lībmanu (Dave Liebman) no ASV, kurš savā karjerā daudzus gadus spēlējis kopā pat ar Mailu Deivu (Miles Davis). Lieliska bija arī meistarklase un vakara Jam Session kopā ar manu ilggadēju draugu un kolēģi Sebastianu, kurš ir ne tikai izcils komponists un džeza mūziķis, bet arī vada vienu no lielākajiem džeza festivāliem Vācijā "XJAZZ". Priecājos, ka meistarklašu ietvaros tika runāts ne tikai par džezu, bet arī starpdiciplināriem žanriem, pieskaroties gan akadēmiskajai, gan elektroniskajai mūzikai. Īpašs bija džeza nedēļas noslēgums, kur Jāņa Rubika meistarklasē darbā ar bigbendu tika apgūts manis komponēts un Jāņa aranžēts skaņdarbs, kas veidots īpaši Liepājas Bigbendam. Bija patiess prieks redzēt kā mūzika rezonē ar jaunajiem mūziķiem."

"Džeza nedēļu šogad mēģinājām noorganizēt tā, lai visiem mūzikas mīļotajiem būtu interesanti sekot līdzi jebkurai meistarklasei. Piemēram, lai trompetes spēles pārstāvis varētu smelties idejas par jauniem izaicinājumiem, kurus pielietot uz sava instrumenta, neskatoties uz to, vai līdz šim instruments spēlēts klasiskajā vai džeza žanrā.  Turklāt pirmo reizi bija iespēja tiešsaistes skatītājiem sekot līdzi meistarklašu norisēm. Lai to varētu panākt, tika noorganizētas vairākas kameras, kas nodrošināja kvalitatīvu skaņu un bildi.  Nākamgad turpināsim strādāt pie tiešsaistes kvalitātes nodrošināšanas, līdz ar to prognozēju, ka auditorija šim pasākumam palielināsies. Tāds ir mūsu mērķis," papildina LMMDV populārās un džeza mūzikas Izglītības programmas vadītājs Rustams Bagirovs.

Džeza nedēļa norisinājās laika posmā no 30. augusta līdz 7. septembrim, kad ikvienam interesentam nedēļas garumā tiešsaistē bija iespēja piedalīties meistarklasēs, kurās tika iepazīstināti ar džeza un populārās mūzikas pamatiem, saturu, izpildīšanu un improvizāciju.

Meistarklašu vadītāji bija Latvijā, Eiropā un plašāk pasaulē pazīstami džeza mūzikas meistari – Deividu Lībmans (ASV), Sebastians Studņickis (Vācija), Deniss Paškevičs (Latvija), Nefs Irizarī (Puertoriko/Latvija), Andris Buiķis (Latvija), Rustams Bagirovs (Latvija), Evilena Protektore (Latvija) un Jānis Rubiks (Latvija).


Pasākuma norisi atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds.