LMMDV Izglītības programmas "Vizuālā tēla stilists" vadītāja Dace Dēliņa-Lipska un audzēknes piedalījās spēlfilmas "1906" veidošanas procesā un palīdzēja grimēt masu skatu dalībniekus.

Praksi kino jomā guva Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēknes Anete Vītola, Samanta Podiņa, Krista Sproģe un Asnāte Eidiņa kopā ar programmas vadītāju Daci Dēliņu Lipsku.

"Pateicoties filmas radošās komandas atsaucībai, nodaļas audzēknes izgāja 5 dienu praksi, grimējot masu skatu dalībniekus. Filmas grima mākslinieki un grima specefektu meistars topošajām stilistēm atklāja ar kino grimu saistītu paņēmienu un tehniku klāstu, piemēram, glicerīna sviedru uzklāšanu, silikona rētu un neīsto asiņu veidošanu. Filmas grima māksliniece Zane Žilinska atzinīgi vērtē meiteņu sagatavotību un atdevi prakses laikā, par ko man ir īpašs prieks”, gandarījumu pauž Dace Dēliņa-Lipska.

"Esmu ļoti pateicīga gan skolai, gan visai "1906" kino komandai par iespēju ielūkoties un arī izmēģināt savus spēkus kino radīšanas procesā. Prakses laikā guvu daudz vērtīgu padomu un iemaņu kino grima veidošanā, kā arī lielisku pieredzi un ieskatu grima mākslinieka darba grafikā, apjomā, nepieciešamajās zināšanās un iemaņās, kā arī rakstura īpašībās, jo darbs norit komandā, tādēļ svarīga ir spēja sadarboties un būt komunikablam. Neskatoties uz ļoti agrajiem darbadienas rītiem, ik dienu dodoties mājās ar nepacietību gaidīju nākamo dienu, kad varēšu celties un doties atkal, jo kino radīšanas process ir ļoti aizraujošs. Šī pieredze man sniedza arī iedvesmu turpmākajām mācībām un profesijas novirziena izvēlei”, iespaidos dalās Anete Vītola

"Pavadītās dienas šajā vietā, ļāva saprast, ka grima mākslinieks ir ļoti daudzpusīga profesija. Pēc šīs prakses sāku apsvērt iespēju tālāk apgūt tieši kino grimu. Komanda, kas strādā pie filmas tapšanas ir ļoti atsaucīga, draudzīga un pretimnākoša, kas iedrošina mūs darboties ar vislielāko prieku”, stāsta Samanta Podiņa.

"1906" ir viens no "Latvijas filmas Latvijas simtgadei" projektiem. Filmas režisors ir Gatis Šmits, operators – Jurģis Kmins, filmas mākslinieki ir Rūdolfs Baltiņš un Mārtiņš Straupe, kostīmu māksliniece Keita, grimu veido Zane Žilinska, grafiskais dizains – Baiba Baiba. Filmas pirmizrāde paredzēta 2018. gada decembrī.