Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) jaunajā mācību gadā audzēkņiem un pedagogiem spēs nodrošināt būtiski modernākas un mūsdienu prasībām atbilstošas telpas. Tas būs iespējams, pateicoties jaunbūves telpām Alejas ielā, kā arī modernizētajām telpām Ausekļa ielā un dienesta viesnīcas izbūvei, portālu irliepaja.lv informēja mācību iestādē.


"Jau šobrīd ir izdarīts ļoti apjomīgs darbs, taču labiekārtošanas darbi turpinās, lai jau mācību gada sākumā beidzot vienkopus varētu mācīties visi mākslas un dizaina nodaļu audzēkņi. Tas ir vēsturisks mirklis, kas ieskicēs jaunu posmu skolas vēsturē," stāsta LMMDV direktore Inga Auziņa.


Turpmāk Alejas ielā 18/20 vienkopus būs visas 13 mākslas nodaļas un Bērnu mākslas skola. Jaunajā skolas ēkā (Alejas ielā)  mājvietas būs Koka izstrādājuma dizaina (KID) nodaļai, metālizstrādājuma dizaina nodaļai (MID), kā arī juvelieru darbnīca, kompozīcijas klases un tehnoloģijas telpas.


Jaunajās telpās atradīsies arī interjera dizaina un arhitektu nodaļas, rasēšanas un projektēšanas klases, kā arī mūsdienīgi aprīkota atpūtas telpa audzēkņiem ar pieeju bibliotēkai.  Ēkas 2.stāvā atradīsies multimediju un reklāmas dizaina nodaļas, kā arī datorklases.


Savukārt vēsturiskajā mājā (sarkanā ķieģeļu) atradīsies Tekstilizstrādājumu dizaina un Ādas izstrādājumu dizaina (AID) nodaļas. Turklāt sētas mājā, kurā līdz šim bija Reklāmas dizains, Multimediju dizains un Metālizstrādājumu dizains, atradīsies Bērnu mākslas skola un Keramikas izstrādājumu dizains, kā arī veidotava.


Toma ielas ēkā, kurā līdz šim bija vispārizglītojošo priekšmetu telpas ļoti saspiestā variantā, kā arī Ādas izstrādājumu dizaina, Tekstila izstrādājumu dizaina nodaļa un veidotava, turpmāk atradīsies tikai vispārizglītojošie priekšmetu telpas.


Savukārt koncertzāles "Lielais dzintars" telpās arī turpmāk strādās mūzikas nodaļas.  Papildus vērienīgu modernizāciju šobrīd piedzīvo Ausekļa ielas 11/15 telpas, kur atradīsies mūzikas nodaļas, kā arī tiek izbūvētas telpas dienesta viesnīcai.


Par jaunbūvi Alejas ielā stāsta arhitekts Andris Kokins: "Jaunbūves fasādei ir izvēlēts dabīgi rūsējošs metāls, kas ar laiku mainīs savu ārējo izskatu. Arī laikapstākļu ietekmē metāls mainīs savu krāsu. Mākslas skolai šāds formāts ļoti piestāv, jo tas ir radošs un inovatīvs risinājums. Turklāt fasādes risinājumu papildina plašs skatlogs uz Alejas ielu, Jāņa Čakstes laukumu un tas nodrošinās abpusēju kontaktu starp skolu un pilsētu, jo interaktīvā reklāmas platforma nodrošinās liepājniekiem un pilsētas viesiem iespēju vērot labākos audzēkņu darbus". 


Uzņemšana LMMD turpinās līdz 17. jūlijam sekojošās izglītības programmās: Ādas izstrādājumu dizaina, Keramikas izstrādājumu dizaina, Koka izstrādājumu dizaina, Metāla izstrādājuma dizaina un Tekstila izstrādājumu dizaina.