Kā pastāstīja "Komunālās pārvaldes" sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls, otrdien tiek likvidēts apstāšanās aizliegums pie Sergeja Zaharjina villas Dzintaru 23.

"Liepājas metalurga" administrators Haralds Velmers portālu informēja, ka uzņēmumam "Liepājas metalurgs" nav nepieciešama ar speciālām atļaujām izveidota stāvēšanas vieta Dzintaru ielā 23. Tāpēc Velmers nosūtījis Liepājas domei vēstuli ar lūgumu savas kompetences ietvaros izvērtēt iepriekš izveidotos automašīnu apstāšanās aizliegumus.

Štāls portālam pastāstīja, ka domē pieņemts lēmums, ka vairs nav nepieciešamība pēc aizlieguma apstāties un stāvēt visām automašīnām. Līdz šim tur varēja piebraukt tikai Sergeja Zaharjina un "Liepājas metalurga" auto. Zīmes noņems, bet dzeltenās līnijas aizkrāsos.

Šāds īpašais status pie vienas privātpersonas nama Liepājā bija izteikts liepājnieku nevienlīdzības simbols un kaitināja daudzus pilsētniekus. Šis fakts pat publiski tika apspriests pagājušā gada pašvaldību vēlēšanu priekšvēlēšanu debatēs LTV1 tiešajā ēterā.

Portāls pietiek.com pagājušā gada jūlijā rakstīja, ka pēc mēnesi ilgām pārdomām Liepājas pašvaldība "noskaidrojusi", ka patiesībā pats Zaharjins nekādus oficiālus lūgumus nav izteicis. Viņa vietā to darījis uzņēmums "Liepājas metalurgs", kuram formāli ar Zaharjina lepno villu nav nekāda sakara.

2008.gada 2.janvārī pašvaldība esot saņēmusi "Liepājas metalurga" iesniegumu ar lūgumu atļaut uzstādīt ceļu zīmi "Apstāties aizliegts" pie ēkas Dzintaru ielā 23.

Iesniegumā lūgums ticis pamatots ar faktu, ka "ēka tiek izmantota reprezentācijas nolūkos, uzņemot ārzemju viesus, kuri ierodas Liepājā, lai apmeklētu "Liepājas metalurgs" un ar to saistītos uzņēmumus, un līdz ar to ir nepieciešamība organizēt un kontrolēt viesu automašīnu piekļuvi minētajai ēkai".

Jau deviņas dienas vēlāk – šajā gadījumā mēneša pārdomas nav bijušas vajadzīgas – izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš 2008.gada 11.janvārī informējis – pašvaldībai nav iebildumu pret to, ka pie ēkas tiek uzstādīta ceļu zīme "Apstāties aizliegts".

Tātad šobrīd viss ir vienkārši – nav vairs "Liepājas metalurga", nav aizlieguma zīmes pie privātpersonas Zaharjina villas.