13. un 14.novembrī apvienotā Liepājas Universitātes un Liepājas Raiņa 6.vidusskolas komanda "Different University" piedalījās Latvijas Kosmosa Industrijas Asociācijas rīkotā hakatonā "ActInSpace", informē Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Hakatons bija veltīts kosmosa tēmai. Obligāta prasība bija noteikums kosmosa izpētei izstrādāto tehnoloģiju pielietojums arī uz Zemes.

Komandas vadītājs Uldis Žaimis stāsta: "Komandā bija Liepājas Universitātes IT studenti Jānis Mackus un Andrejs Kukuškins, skolēni Krišjānis Blūms un Valters Toms Vasermanis. Ar piedāvāto uz neironu tīkla principiem balstīto robotu grupas sazināšanās tehnoloģiju, kas pielietojama kā kosmosā (uz svešām planētām), tā arī uz Zemes, derīgo izrakteņu ieguvē, glābšanas operācijās un citur, kur nepieciešama līdzvērtīgu robotu grupas sadarbība un sazināšanās stratēģija – komanda ieguva speciālbalvu "Fasttrack" no startup "Wise Guys" un, galvenais – iespēju novembra beigās piedalīties starptautiskā hakatonā, ko organizē "ActInSpace" vadība Francijā."